Покрова Пресвятої Богородиці: історія і традиції

Покрова Пресвятої Богородиці: історія і традиції

Покрова є одним з найважливіших свят православ'я. В Україні цей день є вихідним.

Щороку 14 жовтня православні віруючі відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці, передає Корреспондент.net.

В Україні в цей день також святкують День захисника, який є додатковим вихідним. Між цими святами є історичний зв'язок.

Історія свята. Покрова символізує заступництво Діви Марії за всіх Її чад перед Господом.

Згідно з переказами, в 910 році Богородиця явилася схиленою в молитві у Влахернському храмі в Константинополі. Люди просили звільнення від ворогів, які оточили місто. Діва Марія почала благати Бога за християн і покрила людей в храмі своїм омофором на знак того, що бере їх під свою опіку. Вважається, що завдяки захисту Богородиці буря розкидала кораблі супротивника і врятувала жителів Константинополя.

В Україні цей день має особливе історичне значення. Покрову Пресвятої Богородиці особливо шанували козаки. Вони будували храми на її честь і вважали Матір Божу своєю заступницею і покровителькою. Цей день був обраний для святкування Дня захисника України.

Традиції і заборони на Покрова Пресвятої Богородиці

Віруючі християни починають святкувати свято напередодні, 13 жовтня ввечері, зі Всенощного чування. Вранці 14 жовтня прийнято відвідувати Божественну літургію.

Також саме в цей день прийнято просити допомоги у Богородиці. Незаміжнім дівчатам, які шукають свою пару, варто прийти до церкви до початку служби і поставити свічку Богородиці.

У неї просять здоров'я, підтримки, і захисту, і покровительства в сімейному житті.

Забороняється на Покрову важка фізична праця і виконання домашніх обов'язків. Під заборону потрапляють лихослів'я і погані вчинки.

Також вважалося, що в цей день не можна позичати гроші і відмовляти сватам.

Стрічка новин