Американець створив Полтавський кобзарський цех

Спів та гру на кобзі полтавцям подарували американські музиканти. Представники нещодавно створеного кобзарського цеху розповіли про історію гри та українському інструменті та як їх майструють. На зустрічі просто неба поблизу бібліотеки для юнацтва імені Гончара у Полтаві побувала наша знімальна група.

Юрій Фединський створив Полтавський кобзарський цех. Розташований він у селі під Полтавою. Сам кобзар родом з Америки, зараз проживає у Крячківці. Там щороку розгортають табір для музикантів. 

Юрій Фединський, кобзар

- Фактично 10 років тому ми називались кобзарський табір. Це тренування. А коли ми справді кобзарюємо, це уже можна називати професійний цех. Де серйозні люди, які живуть кобзарством. Ми перейменуємо фактично.

Юрій Фединський розповідає, перші кобзарі з’явились на Полтавщині. Проте, зараз цей музичний інструмент у нашому краї не популярний. Пан Юрій намагається це виправити. 

Юрій Фединський, кобзар

- Де наші кобзарі? Вони були звідси. А сьогодні ми бачимо у Харкові, Києві, навіть у Львові. Шкода Полтавщину. Бо це було звідси створені. Зіньків недалеко звідси. Так і починали кобзарство.

До кобзарського табору приїхав учень Юрія Джон Уестморланд. Кобзар та гітарист популяризує українську музику в Америці. А зараз виступає для полтавців разом з вчителем.

Джон Уестморланд, кобзар

- В США немає терміну «кобзар». Немає розуміння, що це щось окреме від блюзмена, або інших народних музикантів, які грають на гітарі. Переконаний, що є такі явища, хоч американці просто не усвідомлюють, що це може бути окремо.

Кобзарі ще планують виступати у різних куточках Полтавщини.

Стрічка новин