У Полтаві видають «зелені» номера для електроавтомобілів

На сьогодні в Україні вже зареєстровано майже 23 тисячі таких автівок. У цьому році їх було на 42% більше, ніж торік. Упродовж минулого року на 77% таких автомобілів зареєстровано більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Яка процедура отримання і що дають такі номерні знаки, розповість Анна Ружін.

Олександр – власник електромобіля. Цього дня отримує номера для своєї автівки. Говорить: Tesla – не перший його транспортний засіб, який є екологічним.

Олександр, власник електромобіля 

- Електромобілі на сьогодні – це нові технології. Безпека, а головне – екологічність. Тож вибрав саме цю тему. І непогано зробила наша держава, виділивши ці автівки в потоці, бо електромобілі мають перевагу в певній категорії. Це і парковки будуть спеціальні.

Отримати зелені номера просто, варто лише звернутися в центр МВС та подати пакет документів. 

Ірина Пархоменко, заступниця начальника РСЦ ГСЦ МВС в Полтавській області

- Якщо це перша реєстрація транспортного засобу, власник подає пакет документів, як і для будь-якого іншого автомобіля, звертається до нас в сервісний центр, але процедура закінчується видачею саме такого номерного знаку. Якщо власник зареєстрував до нововведень, він може прийти до сервісного центру, написати заяву і здійснити перереєстрацію.

Згідно з ДСТУ 4278:2019, визначені серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електричного транспорту. Це літеросполуки латинської абетки. 

«Зелені» номерні знаки мають такий вигляд: біла плашка із зеленими літерами і цифрами. Для електротаксі та електробусів – зелені цифри на темно-жовтому тлі. 

«Зелені» номерні знаки закріплюються лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння. Реєстрація таких автівок  відбувається на загальних підставах. 

Ірина Пархоменко, заступниця начальника РСЦ ГСЦ МВС в Полтавській області

- Власники транспортних засобів за власним бажанням, бо це не є обов'язковим, можуть здійснити перереєстрацію на такі номерні знаки. Номерні знаки будуть надавати перевагу у місцях для паркування. Будуть спеціальні розмітки і будуть мати вільний доступ до станцій електричної зарядки.

На Полтавщині перше і єдине авто було зареєстровано у 2013 році. У 2015 вже було 6 електромобілів, а от за 9 місяців 2020 року взято до реєстру 243 екологічні транспортні засоби. Загалом шляхами України їздять 904 електрокари, зареєстровані в Полтавській області.

Стрічка новин