Обласний конкурс читців-гумористів

У Полтаві, в Обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи, відбувся обласний конкурс читців-гумористів. Цього року до участі в ньому заявки подали 45 окремих виконавців та 7 гумористичних дуетів, всього – 60 учасників з 9 районів Полтавщини і 9 об’єднаних територіальних громад Полтави, Миргорода, Кременчука та Горішніх Плавнів. Але через складну епідеміологічну ситуацію конкурс проводився дистанційно.

Минулі роки, починаючи з 1990-го року, в селі Веселий Поділ Семенівського району за ініціативи Обласного центру народної творчості відбувається обласне культурне дійство «Свято веселої мудрості». Саме в його рамках з метою подальшого розвитку розмовного жанру, виявлення талановитих виконавців та популяризації творчості славного земляка – поета-байкаря Леоніда Глібова, і проводиться конкурс читців-гумористів. 

Дмитро Соколов, директор КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» облради

- Ми оголосили людям, що з 1 вересня по 1 жовтня ми приймаємо заявки на участь в конкурсі дистанційно. Вони зняли відео, хто на що зміг. Знаю одне, що люди пішли до сільських голів, і деякі ОТГ придбали гурткам художньої самодіяльності відеокамери, щоб вони могли якісно знімати відео. Але ми не наголошували на якості відео, нам головне, щоб був гарний мистецький матеріал. Чи-то мобільний телефон, чи відеокамера, і будь ласка – 45 учасників.

Читців-гумористів з усієї області не обмежували у віці, до спільної справи – розвитку народної творчості – організатори запрошували усіх бажаючих. 

Олена Бєлакова, заст. директора КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» облради

- Ми і молодь залучаємо до участі у нашому конкурсі. Там локально відбувається дуже цікаве свято, там не лише проходить наш конкурс, там на одній локації – концерт, іншій – якісь розваги, виставки. Це дуже цікаво людям, і добре, що в нас є такі люди, які підтримують, розуміють, що культура відіграє велику роль у вихованні особливо підростаючого покоління.

Учасники представили 38 закладів культури та три навчальних заклади. І це більше, ніж зазвичай, розповідає член журі Олена Бєлакова. 

Олена Бєлакова, заст. директора КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» облради

- Навіть більше, легше зняти відео і прислати нам на конкурс. Все ж таки, щоб приїхати і бути присутнім особисто, потрібно кошти на транспорт, а так люди можуть зняти відео, прислати нам, і ми визначимо переможців, і якось будемо передавати нагороди.

Дмитро Соколов, директор КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» облради

- Саме головне, що він безкоштовний, що «Осіннє золото», що читці-гумористи, безкоштовні конкурси, які організовуються за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та Обласного центру народної творчості, – це не комерційний проєкт, це все спрямовано на відродження української культури.

Дистанційно творчі виступи, а це були байки та гуморески, виступи театральних колективів оцінювало високопрофесійне журі за участі народних та заслужених артистів, заслужених діячів мистецтв України. Журі відібрало найкращі номери, переможці отримають дипломи Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА

Стрічка новин