У Горішніх Плавнях зарибнюють Паркове озеро

В акваторіях Горішніх Плавнів активістам вдалося зупинити промисловий вилов риби. Нині ж вони зарибнюють місцеве паркове озеро. Нещодавно воно стало новою домівкою для півтонни малька білого амура та товстолоба. Підрослих дворічних особин для захисту водойми від заростання та замулювання надали місту захисники водних біоресурсів. За процесом зарибнення спостерігала наша знімальна група.

Зариблення Паркового озера – наступний крок до захисту його екосистеми і поліпшення привабливості. Реконструкція озера відбувається за бюджетні кошти, за активної співпраці із громадськими організаціями. 

Олександр Чуприна, перший заступник міського голови Горішніх Плавнів

- Зверталися до всіх, хто хоче брати участь у реконструкції і покращенні цього озера. Скажем так, у співпраці з фірмою «Добробут-інвест» вони пішли нам назустріч і домовились, що сьогодні вони нам півтонни малька.

Впродовж останніх років активістам вдалось зупинити промисловий вилов риби в акваторіях Горішніх Плавнів. Це вже позитивно вплинуло на кількість і різноманітність риби у водоймах. Тепер вони намагаються відновити природний біоресурс водойм.

Віктор Дяченко, активіст 

- Ми зариблюємо не тільки цю акваторію. Практично щороку у нас відбувається зариблення Дніпра рослиноїдними рибами, зариблення щукою, коропом, карасем.

Один із активістів-рибоохоронців Віктор Дяченко пояснює: риби – не просто мешканці водойми, а й її санітари та лікарі. Від них напряму залежить стан озера.

Віктор Дяченко, активіст 

- Білий амур – риба, яка знищує рослини, такі як очерет, рогоз, кувшинку. Коли очерет гніє, то у воді порушується кисневий баланс. Тобто, все це погіршує стан. Відкладається мул. І загальний стан водойми погіршується.

Зариблення паркового озера здійснюється не вперше. Практично щороку за підтримки міської адміністрації водойма поповнюється новими мешканцями. Правилами благоустрою Горішніх Плавнів ловити рибу у водоймі заборонено. Про це красномовно попереджають інформаційні щити. Однак, на жаль, любителів здобути легку рибку це не зупиняє.

- А ви знаєте, що у парковому озері не можна ловити рибу?

- Я взагалі не тутешній, не знаю.

- А ви бачили, у нас тут є інформаційні щити, що не можна ловити рибу у парковому озері?

- Ні, не бачив.

Інший співрозмовник з вудкою – не вельми ввічливий і обличчям до журналіста повертатися відмовився.

- Ідіть. До побачення.

- А ви знаєте, що тут рибу ловити не можна?

- Ні, не знаю. Повістьте таблицю.

- А ось там висить щит, справа від вас, 100 метрів.

- Він повинен стояти не 100 метрів.

- А на кожному метрі?

- Напевно, так.

Рибалка неохоче таки став змотувати вудочки – в усіх сенсах цього слова. Тож, бачимо, поки одні рибалки збирають кошти і зариблюють, інші цим користуються. Тим часом міська адміністрація вкотре закликає містян:

Віктор Дяченко, активіст 

- Для рибальства у нас є акваторія річки Дніпро. Є також спеціалізовані ставки, у яких вирощують рибу для рибної ловлі. А наш ставок – декоративний, який ми реконструюємо для того, щоб люди могли прийти сім’єю і відпочити у нашій парковій зоні.

Стрічка новин