Акція «Ні закриттю бізнесу!» у Полтаві

«Ні закриттю!». Під таким гаслом сьогодні з самого ранку в Корпусному саду Полтави відбулася акція працівників ринків, фітнес – спільноти, сфери послуг  та інших представників малого та середнього бізнесу.  Люди вимагали від влади всіх рівнів не закривати місто на повний карантин та дати можливість працювати.

Полтавці, які надзвичайно важко пережили жорсткі карантинні обмеження, що діяли навесні, говорять, що другого такого локдауна місто просто не переживе. Чимало людей втратили роботу, позакривалися невеличкі магазини, кафе та чимало інших підприємств, зокрема сфери послуг. А це - найбільші платники податків до міського бюджету.

Олександр, представник фітнес-індустрії

- Зараз ідуть перевірки фітнес-клубів, це добре. Вони приходять і бачать, що ми готові до співпраці, ми готові працювати. В нас є температурний скринінг на вході, є маски, видаємо кожному, люди стоять в масках, перчатках, є антисептики, все, що треба є.

Катерина, представниця Б’юті-сфери

- Я як представниця Б’юті-сфери втратила дохід на 90% з моменту закриття, всі працівники змушені були зупинити свою роботу, а це для багатьох основний доход. Ми повинні були сплачувати орендну плату. При тому, що вся Б’юті-індустрія працює з дотриманням всіх санітарних вимог, це кварцювання кабінету, обов’язково маски, рукавички, попередній запис кожного клієнта, не більше однієї людини на послугу.

Вадим, будівельник

- Якщо ми зараз зупинимо економіку, ми зупинимо все, місто. Зараз ми йдем в зиму, коли в холодний період року людям ні з чого буде платити за газ, світло, за все інше. Зупиняться школи, все автоматично зупиниться, ми зробимо гіперінфляцію, гроші почнуть штампувати, як фантики, і все, дефолт України.

Марина Полапа, спортсменка

- Кажуть, що з понеділка заборонять працювати фітнес-клубам, ресторани закриють, знову транспорт не буде ходити, знову не буде роботи у людей. У мене змагання попереду, і не буде можливості підготуватися до змагань, знову нас закривають як навесні.

Віра Миколаївна

- Люди багато тільки живуть з базару, а якщо закриється базар, люди подохнуть з голоду.  

Олександр, представник фітнес-індустрії

- Я хочу, щоб почули нас і міська влада, і обласна, і там далі, в Києві. Вони повинні нас чути, бути партнерами.

У владних столичних кабінетах чиновники не можуть аргументувати економічну доцільність карантинних обмежень, але продовжують нав'язувати на місцях закриття та обмеження роботи закладів сфери обслуговування, спортивних закладів та в транспорті, говорить  секретар міської ради Олександр Шамота. Другого локдауну Полтава не переживе, впевнений він.

При цьому зовсім не компенсується вимушений простій, обурювалися і полтавці.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Звісно, що треба контролювати дотримання елементарних санітарних норм, вимагати носіння масок, але люди повинні мати можливість працювати, діти – навчатися, транспорт повинен їздити.

Після виступів всіх бажаючих полтавці проголосували за звернення до владних чиновників всіх рівнів почути їх та дати можливість працювати і нормально розвиватися місту.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я сьогодні дякую кожному з вас, я впевнений, що це не остання подібна наша акція. Тому що я розумію, якщо ми сьогодні не будемо активними, не будемо показувати свою позицію, то завтра буде друге закриття, і повірте мені, вони це зроблять, якщо ви не будете активними. Дякую вам, і ні закриттю бізнесу. 

Стрічка новин