Художниця з Полтави малює на пляшках, стінах та платівках

Скляні пляшки, вінілові пластинки, дерев’яні дощечки, пральна машинка, автомобіль, щіточки та фарби. Усе це – простий набір для малювання полтавки Яни Непомнящої. Так за допомогою усіх цих предметів вона створює унікальні витвори. Вже бачила їх наша Євгенія Манич.

Цю усміхнену жінку звати Яна Непомняща, їй 32 роки, з яких 27 вона малює. Творчий шлях пані Яни розпочався, коли їй було 5 років. Підштовхнула до творчості художницю її мама.

Яна Непомняща, художниця

- Мама возила мене, де тільки можна було. Вона сама малює, працювала на порцеляновому заводі. І це більш усього, що здійснилася її мрія. Вона вирішила в мене вкласти свою душу.

Та творити по-справжньому виважено і по-дорослому Яна почала після народження дітей. Створювала картинку в голові і малювала її, на чому доводилось: на платівках, пляшках, дисках, на пральній машині та навіть на стінах власної кухні. 

Яна Непомняща, художниця

- Перш за все, не хотілося б спробувати не таке, як у всіх. Як воно зазвичай буває, дивишся там, ось таке придумали, там ось таке. З іншої сторони, не було коштів, щоб купити полотно. Навіть дома на старих мішках, вони з мішковини, ґрунтували і те пробувала.

Працює художниця у більшості випадків уночі, коли її сім’я спить. Тоді політ її фантазій лягає на полотно чи пляшку за три години. Головне, щоб був настрій, з яким вона завжди сідає за роботу.

Яна Непомняща, художниця

- Головне, щоб було натхнення. До любої справи потрібний настрій, потрібне натхнення. І кожного разу, навіть на скляних пляшках, на полотні, на ДВП, за що я не візьмусь, то велику роль відіграє настрій. Сім’я таке творче захоплення пані Яни приймає із задоволенням. Діти навіть разом із мамою намагаються створювати свої власні малюнки, а старше покоління завжди одними із перших дивляться на готові роботи та дають пораду, як доповнити картину.

Валентина Гринь, мама чоловіка

- Мені дуже подобається, є і мені подарунки: дощечки, картини, пляшки і платівки навіть є. Я її підштовхую, підказую, як буде краще, що можливо додати. Вона ось і пластиліном картини створювала. Так що мені подобається.

Свої вироби майстриня дарує друзям та рідним, вони, у свою чергу, з радістю приймають такі подарунки. Зараз художниця малює акриловими фарбами, навчається у відомого гончара Василя Омеляненка розписувати глиняні вироби. Та найбільше в житті мріє навчитися справжнього Петриківського розпису. Адже зараз він у неї на базовому рівні, зізнається Яна Непомняща. 

Стрічка новин