Засідання Уряду щодо ситуації з COVID-19

В Україні зафіксовано 5 804 нових випадки коронавірусної хвороби. Це антирекорд за кількістю нових хворих за добу. І такі рекорди – ледь не щодня. Останні три дні кількість нових хворих зростає. Тож в Києві зібрали екстренне засідання Уряду та комісію ТЕБ та НС, де прийняли ряд рішень.

З початку епідемії МОЗ збільшило кількість ліжок для пацієнтів з COVID-19 з 12 тисяч до 37 тисяч, а також збільшило кількість тестувань методом ПЛР з 200 до 35 тисяч на добу. 

Міністр охорони здоров'я додав: в українських лікарнях, визначених для лікування хворих на коронавірус, перебуває понад 20 тисяч пацієнтів, і їхня кількість стрімко зростає. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України 

- МОЗ кожного ранку об'єктивно інформує суспільство щодо ситуації в країні. Це стосується й інформації щодо кількості летальних випадків та заповненості ліжок. Я вам розкажу, в який спосіб ми рахуємо померлих, у який спосіб вони рахуються. Всі без виключення пацієнти рахуються, у яких встановлений діагноз чи підтверджено ПЛР-тестуванням COVID-19.

Засідання Уряду зібрали екстренно, щоб ухвалити важливі рішення з протидії поширення коронавірусної хвороби. Під час наради Прем’єр-міністр заслухав очільників ОДА щодо епідемічної ситуації в областях. А також доручив заступнику міністра охорони здоров’я, головному державному санітарному лікарю Олегу Ляшку та головам облдержадміністрацій поставити на особистий контроль роботу «гарячих ліній». 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Кількість тестів також будемо збільшувати, аби люди не чекали по декілька днів на свій результат. Це на особистому контролі під особистою відповідальністю міністра охорони здоров'я, важлива умова – це краща оплата праці лікарів.

У тих областях, де за вересень не відбулося нарахування доплат лікарям, буде все компенсовано. Також обіцяють скорегувати коефіцієнти та гідно оцінювати роботу медиків.

80% ліжкомісць у кожному з регіонів повинні мати кисневе забезпечення для тяжких пацієнтів. Кошти на це виділяють.

У Міністерстві охорони здоров’я оновили список країн «червоної» та «зеленої» зон. Україна наразі знаходиться у «зеленій» зоні, а за позначку червоної межі перейшли 46 країн.

Стрічка новин