У темряві та без дороги: ОТГ на Полтавщині

Без освітлення та дороги. Жителі села Судіївка на Полтавщині, які проживають на вулиці Покровській, скаржаться на жахливі умови проживання. Кажуть: у XXI столітті живуть, ніби в минулому. Ходять по бруду у дощову погоду та з ліхтарями – у вечірній час.

Таким маршрутом місцеві, які проживать по Покровській, змушені ледь не щодня добиратися до роботи чи до магазину. І це лише в суху погоду. Коли дощить чи сніг, пройти можна лише пішки, і то – в гумових чоботях.

Ганна Курилко, мешканка с.Судіївка 

- Я, наприклад, тут 70 років проживаю. Немає нічого, взагалі. Приїхали, поміряли кроками. Сказали: через два тижні буде, але навіть і не думають.

Освітлення, як і дороги, тут місцеві не пам’ятають. Кажуть: у дощову погоду постійно все затоплює. Тож в кого є автівка, її потрібно залишати на горі, адже проїхати неможливо. 

Наталія Шиян, мешканка с.Судіївка 

- Вийти взимку неможливо. Осінь, зима та весна, тут течуть струмки. Ота частина розливається повністю, тож по дорозі не пройти. На вулиці проживають в основному люди похилого віку. Це пенсіонери, а також діти.

Неодноразові звернення до місцевої влади, але у відповідь – лише стос паперів листування.

Наталія Шиян, мешканка с.Судіївка 

- Обіцянки, чекайте два тижні, чекайте три тижні. Кажуть: ми все зробимо. На жаль, на сьогодні заборонили самостійно, згідно документу від  07.07.2020 року, ми не маємо права навіть щебнем засипати дорогу. Проїхати ми не можемо. Швидка, пожежна, якщо комусь потрібна – не проїде.

У відповідь на звернення пані Наталії від сільради отримала такий лист.

Вартість ремонту складає 1 млн. 500 тис. гривень. Такої суми за один рік на ремонт однієї вулиці сільська рада з місцевого бюджету виділити не може. 

Щодо забезпечення нічного освітлення Вашої вулиці повідомляємо, що на існуючі опори були встановлені лампи освітлення. 

Освітлення наша знімальна група не помітила. Тож за коментарем хотіли звернулися і до Мачухівського сільського голови. Але, як повідомила секретарка, він наразі у відпустці. Письмові відповіді, надані мешканцям є, але ми залишаємо право за Валерієм Білоконем висловити свою думку в ефірі нашого каналу з приводу даної ситуації.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький повідомив: ОТГ – це самостійна громада з власними бюджетом, і область не є їх керівниками. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Я можу лише сказати: да, проблема є і варто звертатися в відповідні інстанції. А якщо коштів немає в самій об'єднаній громаді, то вони могли звернутися чи до нас, чи до агенції місцевих доріг. Тобто, алгоритм існує, але для цього потрібне бажання. У тих, хто подає, а вирішує на рівні громади.

Стрічка новин