Книгу відгуків і пропозицій остаточно скасували

Більше ніяких паперових скарг у ресторані чи магазині. Офіційно набув чинності наказ Міністерства економіки, який скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків і пропозицій. У Міністерстві повідомляють, що споживачі можуть використовувати сучасні цифрові засоби комунікації замість скасованих книг. Чи зручно це для споживачів та підприємців – дивіться далі.

В одному з ресторанів Полтави не користуються книгою відгуків і пропозицій ще з початку року. На якість обслуговування це не вплинуло, говорить адміністраторка. 

Альона Горбенко, адміністраторка ресторану 

- Після того, як вона закінчилась, гості просили інколи, щоб ми її надавали, щоб вони могли зробити запис. Але здебільшого всі перейшли робити в інтернеті записи, відгуки про нас. Я думаю, це набагато зручніше, бо наше життя постійно в русі. У декого немає часу взяти книжку записати. Вони йдуть, записали у телефоні, зробили відгук.

Кабінет Міністрів скасував обов'язкове ведення Книги відгуків і пропозицій ще у березні 2019 року. Однак після цього вимоги й згадки про неї залишалися в нормативних документах уряду. Тепер наказ набув чинності офіційно. За словами офіціантки ресторану, гості надають перевагу усним відгукам. 

Вероніка Сідоренко, офіціантка

- Будемо пояснювати, можна залишити відгук в інтернеті, якщо хочете. А ні, можете просто нам сказати, або подяку, або скарги. Ми передамо все адміністраторам. Є зауваження, є і похвали. Люди різні. Говорять, як все є.

Аліна Боровик, кореспондентка

- Раніше Книга скарг та пропозицій знаходилась тут у куточку споживача. Тепер замість цього можна знайти лише контактний номер телефону та електронну адресу Держпродспоживслужби. Куди і можна поскаржитись.

Відвідувачі закладів до скасування Книги відгуків і пропозицій ставляться по-різному. 

- Зручніше було, якби це було у закладі. Якщо тобі щось не подобається, приходиш пишеш, є зворотній зв’язок.

- Дзвонити кудись, витрачати свій час. Звичайно, було краще писати.

- Ніхто не реагував. Ні на скарги, ні пропозиції. В інтернеті, може, і будуть. Бо там більш ширше. А що таке книга скарг? Можуть сказати, що вона є, або її нема.

- Можливо, та книга ніде і не зафіксована. Хтось її перегляне. Очі тихенько закриє і все.

- Інтернетом користуються всі люди. Тож, я думаю, якщо вони захочуть почитати коментарі, вони зможуть зробити у будь-який час.

Зараз про заклад можна залишати відгуки через «гарячу лінію», електронне та класичне листування чи соціальні мережі. Крім того, споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді. 

Денис Калашник, в.о. начальника управління захисту прав споживачів ГУ Держпродспоживслужби Полтавщини 

- Книга скарг – це був один з інструментів спілкування з підприємцями. Ми уже контролюючий орган, до якого є необхідність звертатися зі скаргою, коли права порушені і коли шляхом спілкування з суб’єктом господарювання не вирішилась. Скарги до нас надходять постійно.

За даними фахівця управління захисту прав споживачів, за 9 місяців 2019 року до них надійшла 241 письмова скарга на заклади громадського харчування чи магазини, 2020 року отримали на 46 листів більше. 

Стрічка новин