Чи зможуть люди, хворі на коронавірус, голосувати на місцевих виборах?

Останнім часом у Полтаві щодня фіксують понад сотню нових випадків коронавірусної інфекції. Послаблення карантину поки що нам не загрожує, запевняють у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації. Якими будуть вибори в умовах карантину та чи проводитимуть їх у звичному режимі, якщо регіон потрапить до «червоної зони» – дізнаєтесь у наступному сюжеті.

Перспектив у Полтави перейти з помаранчевої зони до зони легших карантинних обмежень найближчим часом немає. Динаміка поширення вірусу стрімка, говорить виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА під час брифінгу. 

Юрій Курилко, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Пока іде розвиток тільки вперед. Прийде час і ми перейдемо, у жовту зону. Може повернемось до зеленої. І до червоної зони ми звичайно як швидко можемо перейти, чим гірше ми будемо виконувати протиепідемічні заходи, тим швидше ми до неї перейдемо.

Навіть, якщо Полтава потрапить до червоної зони, вибори проводитимуть. Про це говорить міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу. Він запевняє, що проголосувати зможуть всі дорослі. До хворих на самоізоляції повинні прийти з бюлетенями додому. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Люди, які знаходяться на самоізоляції, можуть подати відповідну заяву до 20 години п’ятницю, яка йде перед виборами, для того, щоб до них приїхала відповідна бригада і він міг проголосувати. Люди, які перебувають у лікарнях, вони будуть голосувати у лікарнях. Теж за допомогою виїзних бригад.

А на виборчих дільницях повинен бути комплекс протиепідемічних заходів, окрім звичних маски, дистанції та антисептиків. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Люди, які приходять на виборчі дільниці повинні користуватись своєю ручкою. Це зрозуміло, щоб не було передачі вірусу з кабінки, коли велика кількість людей користується ручкою. Чітко передбачено, що якщо прийшла людина, у якої є симптоми коронавірусної хвороби, для неї передбачена окрема кабінка.

Тим часом зараз готуються до місцевих виборів. Незабаром сформують дільничні виборчі комісії. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження за виборами на Полтавщині ГМ «Опора»

- Починається на днях важливий процес формування ДВК. За 15 днів до дня виборів ТВК мають сформувати ДВК. Тобто, до 10 жовтня пройдуть засідання комісій, де вони сформують уже виборчі комісії, куди будуть приходити громадяни і голосувати.

Наступний важливий передвиборчий етап - затвердження та друк бюлетенів. Для кожного виборця у Полтаві їх буде 5.

Стрічка новин