Місцеві вибори-2020: МВС залучає мобільні групи та авіацію

Місцеві вибори 2020. МВС залучає мобільні групи та авіацію для реагування на всі протиправні дії. Головне завдання – забезпечити неупереджений контроль за дотриманням законодавства всіма учасниками виборчого процесу. Всього упродовж доби до поліції в Україні надійшло 240 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства.

Всього упродовж доби до поліції надійшло 240 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства. Найбільше повідомлень про порушення зафіксовано по 26 – у Харківській та  Рівненській, 25 – у Дніпропетровській, по 3 – у Закарпатській та Чернігівській, 2 – у Полтавській областях. 

Усього ж із 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 3153 повідомлення, пов’язаних із виборчим процесом.

Тож до ЄРДР внесено відомості щодо 233 кримінальних правопорушень: 121 – пов’язане з порушенням виборчого законодавства, 112 – пов’язані з виборчим процесом.

Тож у день виборів для забезпечення публічної безпеки буде залучено майже 140 тис. правоохоронців. Передбачається залучення авіаційних підрозділів системи МВС для оперативного реагування на зміну обстановки. 

Сергій Яровий, перший заступник міністра внутрішніх справ 

- Було виявлено, що в окремих регіонах серйозний дефіцит особового складу. Ми плануємо це компенсувати за рахунок апарату нац.поліції, поліцейськими головних управлінь та курсантів ВНЗ МВС.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова, щоб підвищити ефективність реагування, планують залучати авіацію – літаки та гелікоптери. Це дозволить реагувати на протиправну діяльність у найвіддаленіших точках, де немає посадкових смуг.

Ігор Клименко, голова Нацполіції 

- Якщо під час минулорічних виборчих кампаній громадяни України обирали Президента, а пізніше – 450 народних депутатів України, то цьогоріч виборцям потрібно визначитись щодо 45 тисяч виборних посад органів місцевого самоврядування.

Керівник Громадської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська додала, що «ОПОРА» разом з Нацполіцією розробила посібник для поліцейських, де розписані всі алгоритми дій щодо виявлення і реагування на порушення в день голосування.

Стрічка новин