Єдиний в Україні пам’ятник полковнику армії УНР Петру Болбочану – у Києві

У Києві відкрили перший в Україні пам’ятник полковнику армії Української Народної Республіки Петру Болбочану. Він відомий успішною Кримською кампанією. Пов’язаний військовий діяч і з історією Полтавщини. Деталі – в наступному сюжеті.

Перший в Україні пам’ятник Петру Болбочану встановили у Києві. Полковник армії УНР у березні 1918 року провів успішні військові кампанії зі звільнення Полтавщини від більшовицької армії. 

Євген Янкевич, начальник відділу Архіву національної пам’яті

- Саме підрозділ Боблочана звільнив Гребінку, Лубни, Ромодан і Полтаву. І, власне, саме тоді він називався Запорозький підрозділ, він потім переформатувався, розрісся в полк Запорозький.

Відомим полковник Болбочан став після успіху Кримської кампанії. 22 квітня 1918 року війська УНР під командуванням Петра Болбочана прорвали більшовицькі укріплення на Чонгарі і після цього звільнили Кримський півострів, повернувши Чорноморський флот. Через свої радикальні погляди Болбочан мав конфлікт з Петлюрою.

Євген Янкевич, начальник відділу Архіву національної пам’яті

- Суттю конфлікту було те, що частина керівництва УНР сприймало Росію як ту структуру, яку можна якимсь чином олюднити, повернути обличчям до України, позбавити імперських замашок. І вибудувати якісь коритетні відносини. А Болбочан, він з самого початку був проти. Він чітко розумів, що Росія – ворог. І весь час дорікав млявому протистоянні і спробам загравання з ворогом.

Погруддя виготовили за три місяці у рамках проєкту «Українська історія в камені».

Стрічка новин