Опитування: життя українців погіршується з кожним наступним президентом

Дві третини українців вважають, що життя в Україні погіршується з кожним новим президентом. Такі дані представляє «Центр соціальний моніторинг» за результатами всеукраїнських соціологічних опитувань. Фахівці здійснили моніторинг громадської думки населення України: оцінки та настрої напередодніх місцевих виборів.

Згідно з опитуванням, у вересні 64,8% респондентів були згодні з тим, що з кожним наступним президентом життя в Україні стає гіршим, скоріше і безумовно не згодні з твердженням – 27% опитаних, не змогли відповісти – 8,2%. 

За словами дослідників, запитання «чи згодні ви з тим, що з кожним наступним президентом життя стає гіршим» у соціологічне опитування було включено вперше.

Ольга Балакірєва, голова правління Центру «Соціальний моніторинг»

- Шукаємо, які індикатори можуть сьогодні характеризувати кризу влади. Чи це криза влади, яка пов’язана саме з нинішньою ситуацією, чи це певні системні речі. Ми шукаємо стереотипи громадської думки.

Ми запитали думку полтавців. Декому важко відповісти, одиниці говорять про покращення. Проте, більшість з опитаних підтримують твердження, що життя в країні стає гіршим з кожним наступним главою держави.

- Погоджуємось. Комунальні послуги, ціни, рівень нашого життя.

- У нас нема достойного кандидата на пост президента. Ми вибираємо, навіть не знаю, за якою позицією вибираємо.

- Наше життя на якомусь рівні навіть покращилось. Тому ні, я не погоджуюсь.

- У крайньому випадку покращення немає. Ніякого. І дорого все, якість життя гірше, ми ніде не відпочиваємо.

- Нічого вони не роблять для простого народу. Не відчувається це. Люди прості не відчувають цього, що роблять наші президенти.

- Рівень життя, ціни, що хочеш. Що не візьми, скрізь погано.

- Суспільство у всьому світі йде у прогрес, а не в регрес. Тому так сказати не можна. Взагалі хотілося б кращого.

На думку політолога Олексія Станчевського, питання складне для сприйняття та сформоване маніпулятивно. 

Олексій Станчевський, політолог 

- Зазвичай питання ставляться більш простим чином для звичайних виборців. У нас є питання, або чи вважаєте ви, що життя погіршилося, або чи погіршилося життя при конкретному президенті, чи яке ваше ставлення до конкретного політичного лідера, або до конкретного президента. Таким чином ми вимірюємо взаємозв'язки. А тут нам пропонують подвійні взаємозв'язки, які є більш складними для виборців.

Крім цього, за результатами опитування, більшість українців переконані, що будь-яка людина, яка стане президентом, представлятиме інтереси свого кола осіб, а не всього народу України. 58,5% опитаних підтримують таку думку, 30,9% не згодні, не змогли відповісти 10,6% людей. Опитування було проведено 20-29 вересня методом індивідуального інтерв'ю f2f. Усього 3 тис. 14 респондентів. Похибка не перевищує 1,9%.

Стрічка новин