Третина ліжок, які розгорнули для пацієнтів з коронавірусом на Полтавщині, заповнені

Про це повідомили під час брифінгу у Департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації. Там cпрогнозували варіанти завершення пандемії. Подробиці – у сюжеті Аліни Боровик.

Із 1350 ліжок, які розгорнули для пацієнтів з тяжким перебігом захворювання, понад 400 заповнені. Їх уже виділяли у 2 хвилі. Якщо і цих місць не вистачатиме, у хід піде резерв, повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА. 

Юрій Курилко, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Виділені ті заклади, які у першу чергу завантажуються. Потім, які у другу чергу завантажуються. Перша хвиля – 13 закладів, друга хвиля – ще 13 закладів. І третя хвиля. 650 ліжок розвернемо, якщо це треба буде, щоб покласти.

У разі надзвичайно стрімкого зросту захворювання область готова надати всі ліжко-місця, які є у лікарняних закладах.  

Юрій Курилко, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- В області скільки є ліжок, близько 10 тисяч, то, звичайно, всі вони будуть зайняті при потребі. В незалежності, яка епідемія. Під час катастрофічних обставин всі вони можуть бути використані для лікування даної потреби.

За прогнозами Юрія Курилка, пандемія триватиме, поки не виробиться колективний імунітет. Виходів 2. Або щеплення, або всім перехворіти. Проте, і тут є проблеми. Вакцини у нас поки немає, а захворіти на ковід-19 можна і вдруге, і втретє. 

Юрій Курилко, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Можливо, суспільна маса людей, у яких повинен бути імунітет, десь 80-90%. Або ми прививаємось, як цивілізовані люди, або ми, як схильні до мракобісся, окультних наук, ще чогось, ми просто перехворіємо.

Стрічка новин