Дебати у залі суду у справі Саєнко

Прокурор та родина потерпілих вимагає 8 років позбавлення волі для Наталії Саєнко. В Октябрському суді сьогодні мало відбутися фінальне засідання у справі про ДТП за участю Наталії Саєнко. Нагадаємо, 6 листопада 2018 року сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої неповнолітній велосипедист Артем Левченко помер на Різдво у реанімації, не прийшовши до тями. Судова тяганина триває і досі. Що вирішать після дебатів, розповість Анна Ружін.

Спочатку слово надали прокурору Володимиру Стовбуну. Останній попрохав 8 років для підозрюваної Наталії Саєнко і пояснив чому.

Володимир Стовбун, прокурор 

- Обвинувачена, наближаючись до місця дорожньо-транспортної пригоди, не вжила жодних заходів для безпечного проїзду. А рухалася так, наче перед нею немає жодних знаків та розмітки. Це і призвело до жахливої трагедії. Упродовж досудового розслідування обвинувачена зайняла позицію захисту, усю вину намагалась перекласти на загиблу дитину. Вини не визнавала. Її чоловік зняв відеореєстратор, а повернув його з порожнім флеш-носієм.

Дмитро Семеха, адвокат потерпілих

- Дані експертизи хоч і не встановили, хто саме видалив відеофайли з відеореєстратора та наявного флеш-носія, але встановили достатньо фактів, які з юридичної та логічної точки зору можуть навести до даних висновків.

Повністю підтримують заяву і сторона захисту потерпілих та рідні загиблого хлопця.

Наталія Левченко, мати загиблого 

- Те, що сталося, вражає цинічністю, бо, мабуть, найлегше всього у наших умовах, наприклад, всю провину з себе зняти і поливати брудом невинну вбиту дитину. Два місяці він провів в муках. 2 місяці було пекло. За цей період ні Саєнко, ні членів родини, ні друзів, які табуном прибули на місце ДТП, не було.

О 10.30 оголосили перерву, про це просила сторона обвинувачення.

Після перерви слово надали Наталії Саєнко. Вона повідомила, що родина потерпілих її не чує і не розуміє. І додала: за неї будуть виступати адвокати, а вона скаже все в останньому слові.

Наталія Саєнко, обвинувачувана

- Ми говорили і будемо говорити лише правду. Наша совість чиста. Перед всіма, у тому числі, й перед Артемом. Моя совість чиста.

Адвокат обвинуваченої Олег Губа додав: їх клієнт не винен. Адже учасниками дорожнього руху були і велосипедист, і кермувальниця автівки. Але, на його думку, перевага в русі була у Наталії.

Олег Губа, адвокат обвинувачуваної 

- Велосипед – це транспортний засіб, що приводиться в рух мускульною силою людини. Велосипедист – особа, що керує велосипедом. З цього слідує, що велосипедист рухався по переходу на велосипеді. Тобто, рухався, як водій транспортного засобу.

Сторона захисту обвинувачуваної просить виправдати їх підзахисну і зняти всі обвинувачення. А ще – повернути права на керування та зняти арешт з рахунків. 

Майже дві години сторона захисту детально з моменту ДТП будувала лінію захисту, шукаючи недоліки слідства. 

Після цього суддя Анатолій Савченко повідомив: останнє слово обвинувачуваної та вирок суду переноситься на 16 листопада.

Стрічка новин