«Кременчук крізь призму Другої світової...»

Так називається виставка, що працює у Вищому професійному училищі №7 наддніпрянського міста. Присвячена вона визволенню України від фашистів. Унікальні експонати цієї виставки бачила і наша знімальна група.

В’ячеслав Івушкін, кременчуцький історик 

- Ось артилерійські снаряди із поля бою. А ці обломки від танка Т-34, який звільняв Кременчук і був підбитий на Генеральських Кручах.

Історик також показує уламки радянського літака І-153. Його збили у 1941 році у небі над Кременчуком.

В’ячеслав Івушкін, кременчуцький історик 

- Літак згорів, горів сильно. Ось, подивіться, оплавлений алюміній, і в ньому – частини смуги. Ось вона, до речі. Частини патронів.

Виставку приурочили звільненню України від фашистських загарбників.

Микола Несен, директор ВПУ №7

- Якраз ідуть ці дні, коли Україну звільняли від німецько-фашистських загарбників. 77 річниця минула, коли звільнили Кременчук 29 вересня, 23 вересня звільнили Полтаву. І ми чекаємо на звільнення всієї України.

До створення експозиції виставки долучили чимало громадських організацій.

Микола Несен, директор ВПУ №7

- Це і «Набат», і пошуковці. Музей військового одягу, військової історії. Окрім цього, у нашому навчальному закладі діє кімната-музей АТО і Операції Об’єднаних Сил. Тобто, залучені ці громадські організації.

Володимир Поляков, керівник ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО»

- Запрошуємо всіх: школи, вищі професійні училища, людей, які хочуть просто прийти і подивитися на форму наших бійців, на артефакти, які були підняті під час пошукової роботи.

Володимир Поляков каже: на виставці можна побачити не лише форму радянських визволителів та німецьких окупантів, але й фотографії, історичні нариси, зброю тих часів.

Володимир Поляков, керівник ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО»

- Штики, міни, патрони: все це зібрано на полях боїв, які проходили під Кременчуком. Якщо вони Польщу за два тижні, Бельгію - за 2 дні, Францію - за тиждень, то Кременчук місяць захищався завдяки загиблим нашим і батальйону добровольців, які захищали наше місто.

Загалом виставка у Кременчуцькому Вищому професійному училищі №7 працюватиме до 28 жовтня - Дня визволення України від фашистів.

Стрічка новин