518 учасників подали заявки на обласний конкурс «Осіннє золото»

У Полтаві, в обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи, відбувся відкритий регіональний конкурс дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів. Цього року для участі в ньому заявки подали 87 колективів із 13 районів Полтавщини, 15 об’єднаних територіальних громад, а ще Києва, Полтави, Миргорода та міста Бровари Київської області. Всього – 518 учасників. Але карантин вніс свої суттєві зміни в програму конкурсу, що має понад двадцятирічну історію.

Починаючи з 1991 року, в селі Березова Рудка Пирятинського району, на батьківщині поета-пісняра Дмитра Луценка, за ініціативи Обласного центру народної творчості відбувається обласне свято «Осіннє золото». Саме в його рамках і проводиться відкритий регіональний конкурс дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів. Цього року, незважаючи на карантинні обмеження, участь у конкурсі виявили бажання взяти вдвічі більше колективів, ніж зазвичай. Розширилася і географія учасників.

Дмитро Соколов, директор КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської облради

- Присилали на дисках, флешках, деякі – за допомогою інтернету. Відверто скажу, 2 тижні інтернет в Центрі народної творчості був паралізований, тому що слали й слали заявки, і всі намагалися в найкращій якості, хоча вимог за якість не було. Тому що ми розуміємо – в когось є відеокамера, в когось немає, в когось є мобільний телефон. Ми на це не будемо акцентувати, головне – музичний матеріал щоб був якісний.

Дистанційно творчі виступи оцінювало високопрофесійне журі за участі народних та заслужених артистів, заслужених діячів мистецтв України.

Віталій Скакун, художній керівник та головний диригент КЗ «Полтавський академічний симфонічний оркестр»

- Ця робота має велику повагу, тим більше під час карантину, коли ніби-то зупинилась держава, але мистецтво, оті ростки: провінційні, селянські, районні, вони проростають в любий час. Я просто хочу нагадати, що в 43 році, коли йшли битви на фронтах війни, то якраз створювався народний хор імені Верьовки, уявляєте.

Герман Юрченко, голова Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки

- Це дуже прекрасно, що такий конкурс проводить обласний центр народної творчості, особливо сьогодні, коли напружена обстановка, і ми зберігаємо зв’язок між творчістю і людьми, якої б вони професії не були, але творчість увійшла в їх життя.

Рівень виконавської майстерності, звісно, різний, але попередній перегляд засвідчив його стабільність, говорить голова журі Дмитро Соколов.

Дмитро Соколов, директор КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської облради

- Саме головне, що за період карантину люди не розслабилися, тому що вокалом: дует, тріо можна займатися і вдома, необов’язково йти на репетиції в Будинок культури. Те, що ми попередньо переглянули, нас задовольняє.

Журі відібрало найкращі номери, переможці отримають дипломи Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА та сувеніри на пам’ять.

Стрічка новин