В Україні запускають інноваційний арт-проєкт «Театр 360 градусів»

Він уперше покаже відеоверсії театральних постановок із інтеграцією в них 3D копій акторів та декорацій. Вперше сучасні голівудські технології поєднаються із класичним сценічним мистецтвом. Це дозволить кожному українцю пізнати театр з абсолютно іншого ракурсу та відвідувати спектаклі, не виходячи з дому. За лаштунки проєкту зазирнула і наша київська знімальна група.

Класичне театральне мистецтво та діджитал технології – це сучасне поєднання провідного українського арт-проєкту «Театр 360 градусів». Відеоверсії театральних постанов з використанням голівудських 3-D технологій можна буде побачити у своєму смартфоні, не виходячи з дому.

Даша Малахова, акторка Театру на Подолі, продюсерка арт-проєкту «Театр 360 градусів»

- Оскільки кіноіндустрія – вона така старша, красива сестра, а театр такий нещасний, така бюджетна організація, я подумала, що було б класно створити якийсь дуже сучасний культурний проект для українського театру, який не просто буде зніматися вісімкою з двох камер, як дуже часто зараз знімається український театр, а дійсно створити якийсь діджітал вибух.

Організатори ставлять перед собою глобальну мету: зробити театр доступним для кожного, а також об'єднати театр і сучасні технології у новий вид візуального мистецтва.

Наталія Чижова, продюсерка арт-проєкту «Театр 360 градусів»

- Це імплементація 3-D сканування 3-D об’єктів, 3-D копій скульптур та акторів у спектакль, який ми зараз відзнімаємо багатокамерною зйомкою на нашій сцені. Дуже важливо розуміти, що це не означає, що в нас грають не живі актори, а 3-D копії – ні. Ми за те, щоб робити театральний продукт, а не голівуд продакшн. Ми робимо саме спектакль, але у нього занурюємо 3-D технології.

Першою постановкою, яку відзнімуть на відео і покажуть в онлайн, стане «Камінний господар» київського Театру на Подолі. Вистава виконана в сучасній інтерпретації українського режисера Івана Уривського на основі драми Лесі Українки. Співпраця з Театром на Подолі – не випадковість, адже саме його вважають найсучаснішим в Україні. У процесі зйомок робили 3-D копії акторів і скульптур, що потім оживали на сцені. 

Даша Малахова, акторка Театру на Подолі, продюсерка арт-проєкту «Театр 360 градусів»

- Там є 100 камер, які водночас тебе фоторгафують. Тобто, вони тебе не домальовують, а є твоє фактично діджітал зображення. СКЛ 01:44 Там є момент, коли, наприклад, оця закам’яніла скульптура, вона перетворюється на скульптуру зі справжньою людяною такою шкірою.

Сучасні технології вплинули на роботу всіх співробітників театру. Вони розповідають, готові змінюватися, аби сучасне театральне мистецтво розвивалося.

Віктор, художник по світлу у Театрі на Подолі 

- Оскільки театральний світ, він відрізняється від світла для зйомок, природно, треба якісь картини трішки притиснути, якісь трішки збільшитиі. Для цього ми працюємо, щоб краще виглядає це в кадрі.

Сучасний і прогресивний український театр покаже перші 10 прем'єрних онлайн-вистав безкоштовно вже у листопаді. За анонсами вистав слідкуйте на офіційних сторінках «Театру 360 градусів».

Стрічка новин