У Харкові попрощалися із загиблими в катастрофі Ан-26

У Харкові попрощалися з курсантами та офіцерами, загиблими в катастрофі Ан-26. Церемонія відбулася на майдані Свободи в центрі Харкова. У небі над площею пролетіли військові літаки. Родини загиблих, військовослужбовці ЗСУ та мешканці міста віддали данину пам’яті 26 загиблим в авіакатастрофі хвилиною мовчання. Деталі – у сюжеті. 

Вшанували загиблих хвилиною мовчання. Президент нагородив курсантів та екіпаж Ан-26 медалями «За військову службу», посмертно. У Харківській області поховають лише кількох з них, тіла інших одразу після церемонії відвезли до їхніх рідних областей.

Один із загиблих – родом з Полтавщини, з Миргорода. Андрію Роспотнюку був лише 21 рік. Він вчився на військового штурмана. 6 жовтня у Миргороді оголошено День жалоби у зв'язку з прощанням із загиблим земляком. 

Після відспівування тіла у церкві Іоанна-Богослова прощання із Андрієм проходило на центральній площі міста. 

Туди прийшли рідні, друзі та місцеві. Кожному цей хлопчина запам'ятався по-своєму. 

- Це та людина, про яку згадуєш з посмішкою на обличчі. Адже він був справжнім авторитетом у нашому військовому та й не тільки колективі. Я навіть не можу уявити, скільки у мене є згадок з Андрієм, скільки ми мріяли про все на світі, скільки ми ситуацій пережили разом та скільки він мені розповідав про свою майбутню професію.

Андрій після 9 класу вступив до військового училища. А потім, щоб здійснити дитячу мрію, – до Харківського Національного університету Повітряних сил. Адже бачив себе тільки штурманом військового літака. 

Нагадаємо, авіакатастрофа сталася 25 вересня. При заході на посадку в аеропорту Чугуєва на Харківщині розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

Поховали Андрія Роспотнюка на місцевому кладовищі на Алеї Героїв.

Стрічка новин