У Кременчуці з’явився ще один храм Української Православної Церкви

Днями його освятили. На цій події побувало чимало мешканців наддніпрянського міста. Більше про нову церкву дізнавалася й наша кременчуцька знімальна група.

Новий храм носить ім’я преподобного Серафима Саровського. Розташований він у Кременчуці по проспекту Полтавському, неподалік центральної районної лікарні. Раніше на цьому місці була невеличка капличка.

Феодосій, настоятель храму преподобного Серафима Саровського УПЦ

- Це була така маленька капличка, де міг вміщатися тільки один священник. І не більше 5-7, до 10 чоловік. Це було маленьке містечко, де можна було помолитися.

Завдяки меценатам із невеличкої каплички виріс солідний храм. Нещодавно у ньому встановили новий іконостас. Багатоярусна стіна, яка відділяє вівтар, виконана відповідно до класичної церковної традиції. Центральна частина іконостасу спроектована, як подоба тріумфальної арки, що піднімається в район купола. Кіоти іконостасу включають в себе композиції із зображеннями Святих. Поруч з церквою встановили фонтан і звели парафіяльний будинок.

Феодосій, настоятель храму преподобного Серафима Саровського УПЦ

- Ми збудували будиночок, у якому надаємо посильну духовну допомогу, і матеріальну допомогу людям. І пригощаємо їх обідами. І взагалі використовуємо його для того, щоб можна було якнайбільше храм цей допоміг людям, які нуждаються у цьому і мають якусь потребу.

Храм назвали на честь преподобного Серафима Саровського. Освячення ж відбувалося у День пам'яті ще одного святого – Іони Київського. Що є дуже символічним, вважає настоятель храму.

Феодосій, настоятель храму преподобного Серафима Саровського УПЦ

- Я собі представляв так, що ці двоє святих зійшлися на небі у цьому храмі. Велика радість освячення храму Преподобного Серафіма Саровського і вшанування пам’яті преподобного Іони Київського.

Храм Серафима Саровського – вже друга церква, побудована стараннями отця Феодосія. Перша була у Шишаках. У відбудованому храмі службу очолив Митрополит Кременчуцький і Лубенський УПЦ Миколай. Йому співслужили святі отці з Кременчука і регіону.

Миколай, Митрополит Кременчуцький і Лубенський УПЦ 

- Велика сьогодні радість у нашому місті, де всі сьогодні були учасниками відродження, будівництва і освячення нового храму. Я хочу із цією знаменною подією всіх привітати, хто сьогодні брав участь, усіх прихожан і тих людей, які будували цей храм. Духовність не вмирає у людях – вона відроджується.

Стрічка новин