Яка ягода може допомогти знизити рівень цукру в крові

Яка ягода може допомогти знизити рівень цукру в крові

Рівень цукру в крові регулює гормон під назвою інсулін, що виділяється підшлунковою залозою. Однак, при діабеті 2 типу вона не здатна забезпечити вироблення достатньої кількості інсуліну, або ж інсулін недостатньо засвоюється клітинами.

Втім, існують способи компенсувати нестачу інсуліну в організмі. Дослідження показують, що деякі продукти можуть допомогти знизити рівень цукру в крові. Одним з таких продуктів є чорниця, пише Жіночий Світ.

Дослідження показало, що екстракт чорниці знижує рівень цукру в крові у дорослих з діабетом 2 типу ефективніше, ніж плацебо. Кількість екстракту була еквівалентною 50 г свіжих ягід.

Ще одне восьмитижневе дослідження показало, що раціон, збагачений свіжою чорницею, збільшує секрецію інсуліну у дорослих з метаболічним синдромом. Це група захворювань, що збільшує ризик діабету 2 типу, інсульту та серцевих хвороб.

Експерти вважають, що ягоди запобігають розщепленню та всмоктуванню вуглеводів у кишечнику, подібно до дії деяких ліків, що знижують рівень цукру. Саме вуглеводи спричиняють стрибки рівня цукру в крові, оскільки вони відносно швидко розщеплюються до глюкози.

Дослідження на тваринах показали, що антоціани, які містяться в чорниці, також можуть стимулювати секрецію інсуліну.

Стрічка новин