Від запаморочення до коми: більшість хворих з Covid-19 мають неврологічні симптоми

Від запаморочення до коми: більшість хворих з Covid-19 мають неврологічні симптоми

М’язовий та головний біль, запаморочення, зміна психічного стану, втрата смаку і запаху – такі неврологічні симптоми відчували понад 80% госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом, або четверо з п’яти.

Про це свідчать результати дослідження Northwestern Medicine, проведеного з 5 березня до 6 квітня і опублікованого напередодні, пишуть Факти.

Серед них вчені називають і енцефалопатію, яка характеризується зміненою психічної функцією – від легкої сплутаності свідомості до коми.

Проаналізувавши дані 509 пацієнтів з Covid-19, дослідники дійшли висновку, що 32% з них страждали енцефалопатією хоча б протягом деякого часу за перебіг хвороби. Водночас, такі симптоми частіше виявляли в чоловіків.

Вчені також планують проаналізувати довгострокові неврологічні ефекти коронавірусу на пацієнтах з енцефалопатією після виписки з лікарні, а також на тих, хто лікується вдома.

Вчені встановили умови, за яких умов Covid-19 перестає бути небезпечним – це висока температура та низька вологість повітря.

У таких умовах швидко випаровується волога, яка виділяється під час кашлю або просто розмови, що значно знижує життєздатність вірусу.

Стрічка новин