Полтава – у новій «COVID-зоні»

З 5 жовтня на території країни розпочало діяти нове зонування. Тож у Полтаві до існуючих обмежень додалися діяльність закладів розміщення, робота розважальних закладів, ресторанів у нічний час та планова госпіталізація. Спортзали та фітнес-центри ж мають переглянути свою роботу на порядок виконання норм карантину. А яка ситуація з транспортом у Полтаві і чи дотримуються нових норм, дізнавалася Анна Ружін.

На зупинках уже не велелюдно. Час пік минув, але є ті, хто чекає, щоб дістатися до місця призначення. Кажуть, зараз їздити громадським транспортом важко, не весь стає, щоб взяти пасажирів. 

- Мені на Дублянщину їхати, то нелегко. 

- Моя маршрутка, там все нормально. 

- Тобто, ви їхали, і лише сидячі місця?

- Так, сидячі. 

- Печально... Все, вибачте. Стояв 20 хвилин і приїхала машина.

Деякі ж взагалі не відчули на собі наслідків карантину, адже переміщуються власним транспортом.

- Ми дістаємся власним транспортом. Сьогодні вихідний, тож довелося їхати власним транспортом. А взагалі намагаємося їздити особистим транспортом.  

- Я транспортом не користувався пів року. Це вперше. Я весь час велосипедом їжджу. 

Самі ж водії та кондуктори перевозять пасажирів по-різному. У деяких транспортних засобах возять лише сидячих, інші ж беруть всіх. Ситуація з масками – аналогічна, йде більше на свідомість містян. 

Начальник комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев повідомив: вимоги виконують. 

Євгеній Зайцев, начальник КП «Полтаваелектроавтотранс»

- Для нас нічого не змінилось. Обмеження лише сидячі. Так що по транспорту змін немає. 

За пасажирськими перевезеннями слідкувала і слідкує поліція. Кажуть, обмеження були і є. 

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини

- На сьогодні патрульна поліція керуєтсья чинним законодавством і діючою постановою Кабінетів Міністрів, де таки зазначено, що обмеження до перевезення пасажирів у громадському транспорті існують. Звичайно, на нас покладено обов'язок контролю за цим питанням. Тому ми будемо проводити перевірки в подальшому і при виявленні порушень – складати адміністративні матеріали.

За інформацією Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України, від початку карантину на Полтавщині діагностували 2965 випадків захворювання на COVID-19.

Одужали 1164 жителі області, продовжують лікування 1754 людини, зокрема, 95 дітей.

За минулу добу зареєстровано 153 нові випадки, із яких: у Полтаві – 119 нових випадків, та 9 у Полтавському районі – 9 нових випадків.

Стрічка новин