Решетилівська вишивка очікує визнання ЮНЕСКО в 2022-му році

Решетилівську вишивку «білим по білому» можуть внести до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО з 2022 року. Зараз Координаційна група готує відповідні документи для подання до Міністерства культури України. Їх повинні розглянути на засіданні наступного року. 

Сорочки, вишиті білими нитками по білій тканині, – традиційний полтавський одяг. Таку технологію виконання ще називають «біллю». Вона зародилась у місті Решетилівка під Полтавою. Це один із найвідоміших сучасних центрів народних промислів України.

Марія Пісцова, завідувачка відділу Полтавського краєзнавчого музею 

- Складність у тому, що на білому полотні шиють білими нитками. Це для очей дуже складно – рахувати ці ниточки. Чим тонше полотно, тим важче. Тому що, якщо хоч 1 раз помилишся у рахунку нитки, треба все пороти, не годиться.

Приналежність об’єкта до всесвітньої спадщини впливає як на його популяризацію, так і країни в цілому. Але для потрапляння до списків ЮНЕСКО потрібно знайти незаперечні аргументи на захист. Крім цього, необхідно підготувати презентаційні документи для подання до Міністерства культури України, розповідають в обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи. 

Наталія Свиридюк, завідувачка відділу КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» 

- Процес досить складний. ЮНЕСКО має великі вимоги до цього. Це потрібно і питання гендерне. Велика увага приділяється освітнім процесам. Усе це потрібно висвітлити в картці обліковій у документах, які будуть подаватись на ЮНЕСКО, але висвітлити англійською мовою. Але, дуже правдиво, коротко. 

Внесення елементу Полтавщини до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО можливе з 2022 року.

Дмитро Соколов, директор КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» 

- На даний час створена координаційна група у складі майстрів народної творчості, членів спілки майстрів, працівників обласного центру народної творчості. Координаційна група розробила напрямок руху. Занесення до списків ЮНЕСКО – це дуже складний процес. Як практика показує – це не одного року справа. Ми всі дуже хочемо, щоб Полтавщину знали в усьому світі.

Технологію виконання вишивки «білим по білому» внесено до Національного переліку у 2017 році.

Стрічка новин