У Києві презентували фільм «Синдром війни. Я звик вбивати»

«Синдром війни. Я звик вбивати». Фільм із такою назвою презентували ветеранам ООС у Києві. Документальна стрічка висвітлює проблему посттравматичного синдрому в учасників бойових дій, яким складно повернутися до звичайного життя. Бачили стрічку і журналісти телеканалу «Центральний».

Олена – режисерка шести документальних фільмів, половина з яких – на військові теми. В останній картині «Синдром війни. Я звик вбивати» жінка висвітлює життя бійців після повернення із війни.

Олена Солодовнікова, режисерка фільму «Синдром війни. Я звик вбивати»

- Бачила багато людей, які поверталися з фронту, і ставали самі не свої. Змінювалися кардинально, дуже були нервові – це якщо м’яко кажучи. І коли почала дізнаватися про те, що стає причиною такої поведінки наших ветеранів, то з’ясувалося, що це посттравматичний синдром.

«Посттравму» отримують не усі ветерани. Режисерка переконана, головне завдання суспільства – підтримати захисників та допомогти їм побороти наслідки війни. На дослідження і зйомки документального фільму пішло більше двох років.

Олена Солодовнікова, режисерка фільму «Синдром війни. Я звик вбивати»

- Було найважче знайти героїв, які б розказали свою історію відверто. Тому що дуже багато наших ветеранів справжніх, які пережили дуже багато всього, вони тримають це в собі, не розповідають нікому. СКЛ 01:26 Діляться в кращому випадку з побратимами. Тому я дуже вдячна, що знайшлися дві сім’ї, які були відверті максимально. Розказали і про домашне насилля, яке здійснював один з ветеранів, і сам за це себе проклинав.

Із посттравматичним синдромом ефективно борються по всьому світу. Для цього психологи та волонтери використовують передові технології вертуальної реальності. В Україні ж досі переважає лікування бійців у санаторіях, що не пристосовані під особливості «посттравматики». 

Олексій Бик, ветеран ООС, власник пабу «Smoke on the water»

- Фільм, про який йде мова, він мені дуже близький в силу того, що я в 14-15 роках їздив на Схід захищати Україну. Відповідно, що таке повернення з війни.ю я знаю невипадково. Що таке посттрамматичний синдром, знову ж таки. На щастя, у мене він проявляється більш-менш позитивно: я там кинув курити, наприклад, після війни. Але я знаю хлопців, які повернулися і не можуть себе знайти. І загалом повернутися повноцінно з війни вони не можуть.

Метою фільму було запустити дискусію в суспільстві про те, як боротися з впливом війни на психіку людини. Медіа-партнером показу фільму у арт-пабі «Смок он зе вотер» виступив телеканал «Центральний».

Стрічка новин