Фестиваль голубів та декоративних тварин у Кременчуці

У Кременчуці відбувся традиційний фестиваль голубів та декоративних тварин «Голуб – птах миру і єднання». Своїх пернатих улюбленців демонстрували понад 400 учасників дійства. Екскурс у світ пернатих від нашої кременчуцької знімальної групи – далі.

Андрій Черепах, учасник фестивалю, приїхав із Черкас

- Гривуни, мраморні птахи, миколаївські, молочні.

Черкащанин Андрій Черепах перераховує породи голубів, їх привіз на фестиваль до Кременчука. Цей захід став уже традиційним. Проводиться двадцятий рік поспіль.

Геннадій Тертичний, організатор фестивалю

- Із кожним роком різноманіття голубів, птахів і домашніх тварин тільки збільшується. Навіть, не зважаючи на карантин, до нас приїхало багато учасників. Вони привезли багато цікавих птахів.

Геннадій Тертичний розповідає: цьогоріч захід хотіли навіть відмінити через карантин. І все ж епідеміологічна ситуація в Кременчуці дозволила провести його.

Геннадій Тертичний, організатор фестивалю

- Ми дотримувалися всіх вимог. У нас і дезінфектори, і маски, і спиртові розчини, і навіть скринінг температури робили усім учасникам. Витримали усі вимоги карантину.

До Кременчука приїхали голубівники із багатьох областей і міст України. Микола Яровенко відвідує фестиваль у наддніпрянському місті із початку його заснування.

Микола Яровенко, учасник фестивалю, приїхав із Світловодська

- Років, напевно, двадцять до Кременчука їздимо. Голуби – це наше хобі, і не просто хобі, а відпочинок для душі. Любимо птахів, любимо навколишній світ.

Голубівники обмінювалися досвідом, хвалилися своїми пернатими улюбленцями, які були найрізноманітніших порід.

Геннадій Тертичний, організатор фестивалю

- І спортивні є голуби, і м’ясні. Вони м’ясні, бо їх м’ясо можна використовувати у їжу. Але голубівники їх тримають заради того, що вони крупні, як кури. Це дуже цікаво. І на них приємно дивитися.

Крім голубів на фестивалі демонстрували й курей, півників, качок, папуг, павичів, канарок, нутрій і кроликів та багато іншої цікавої живності.

Сергій Конько, учасник фестивалю, приїхав із Сумщини

- Я привіз павичів, гусей-холмогорів, курей кохінхінів, орпінгтонів, павловські дуже красиві.

І з родзинок цьогорічного фестивалю: місцеві діти випустили голубів у небо на знак миру та єднання. Також під час заходу отримали нагороди ветерани-голубівники, юні голубівники та інші учасники дійства.

Стрічка новин