Київська вандрівка Івана Франка: історична реконструкція одруження

Київська вандрівка Івана Франка: історична реконструкція одруження

Вихідними в столиці відбувся перформанс "Іван Франко у Києві". Вандрівку (мандрівка - ред.) для киян і гостей міста з Каменярем організовував Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проєкту "Віртуальний музей "Іван Франко у Києві".

Біля Оперного театру галицький гість, роль якого виконував актор Станіслав Кирилов, зустрівся з Миколою Лисенком і Павлом Житецьким,  приятелювання з якими було не тільки на ґрунті спільних духовних і наукових інтересів, але й особистісних. 

Вандрівка з Іваном Франком супроводжувалася розповіддю про другий візит Франка до Києва у 1886 році, основним лейтмотивом якого було одруження Івана Франка з Ольгою Хоружинською.

Дійство організатори відтворили біля Національного музею літератури, де раніше містилася Колегія Павла Галагана. Саме тут 16 травня (4-го за старим стилем) 1886 року відбулося вінчання Івана Франка з Ольгою Хоружинською.

Перформанси "Іван Франко у Києві" відбуваються щотижня, у вихідні дні. У прогулянці Києвом Франка супроводжують різні відомі діячі кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст., а дійство щоразу відбувається на іншій локації.

Стрічка новин