Всеукраїнський центр вишивки та килимарства отримає державну підтримку

Тут, в приміщеннях колишньої фабрики імені Клари Цеткін, планують створити потужний арт-простір. На Решетилівщину з робочим візитом завітав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Тут він оглянув приміщення майбутнього Всеукраїнського центру вишивки та килимарства та поспілкувався з майстрами. 

Будівля пустує, адже фабрика не працює з 2004. Приміщення – в занедбаному стані і потребують капітального ремонту. У 2019 році з держбюджету виділили 15 млн гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Вставили вікна, двері, відремонтували дахи. Але роботи тут ще багато і необхідно близько 44 млн грн. Сума ця, без урахування ландшафтного дизайну. 

Надія Вакуленко, керівниця Всеукраїнського центру вишивки та килимарства 

- У нас така найбільша проблема – це щоб продовжити капітальний ремонт майбутнього Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, який буде розміщуватися в приміщенні колишньої фабрики імені Клари Цеткін.

Наразі Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, який відкрили у 2019 році, розміщується в орендованому приміщенні, площа якого не відповідає потенційним можливостям установи, оскільки виготовлені килими потребують великого простору.

За проєктом планують створити потужний артхаб, де буде велика виставкова зала. 

У планах – зробити майстерні, конференц-залу, де можна проводити Всеукраїнські конференції. А в майбутньому тут може навіть бути новий турнистичний маршрут.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА  

- Полтавщина є центром культурної спадщини України, але хочеться, щоб це була не лише спадщина, а і те, що можна розвивати у подальшому. У нас великий потенціал: є люди, майстри, зацікавлені навчатися й продовжувати справу, є бажання, навчальні заклади – все, щоб продовжити цю чудову справу.

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України 

- Ми в міністерстві зрозуміли, що народно-художні промисли – великий потенціал для країни, якщо знову звернути на них увагу. Я вдячний громаді і всім, хто до цього причетний з цим, що ви змогли перезапустити процес виробництва. Наскільки я розумію, ви одні з небагатьох в Україні, які змогли зберегти у вигляді майстрів, а також можливе поновлення виробництва.

Міністр зазначив, що проєктно-кошторисну документацію опрацюють, розглянуть можливість залучення коштів на ремонт приміщень. А взагалі варто шукати ринки збуту й налагодити модель, за якою народно-художні промисли змогли запрацювати знову. А в подальшому це будуть фінанси на розвиток навчання і бонусом – збереження традиції для наступних поколінь.

Стрічка новин