У Полтаві контрактники апробують нову програму з кібернетичної безпеки

У Полтаві контрактники апробують нову програму з кібернетичної безпеки

Майже рік на базі 179-го навчально-тренувального центру військ зв’язку діє навчально-тренувальний комплекс захисту інформації та кібербезпеки.

Очолює комплекс капітан Геннадій Мягких. За словами офіцера, базовий курс навчання за цей період уже пройшли близько 300 зв’язківців, повідомляє АрміяInform.

"Головна мета підготовки спеціалістів за цим напрямком — навчити курсантів класифікувати та визначати типи мережевих атак та спосіб їхнього блокування, — зазначив офіцер. — Реалізація алгоритму здійснюється внесенням змін до інформаційної системи та відповідним налаштовуванням мережевого обладнання для забезпечення захисту інформації на об’єктах інформаційно-телекомунікаційних систем. Це потребує певних знань і навичок, ґрунтовної загальноосвітньої бази. Першу апробацію нових методик здійснили торік улітку. 24 строковики успішно опанували навчальну програму й отримали сертифікати про проходження курсів мережевої академії CISCO".

Цього року вирішено вдосконалити програму й доповнити фахову та базову підготовку спеціалістів розширеною курсовою. Тобто на базі навчально-тренувального комплексу створили систему навчання від простого до складного, щоб до цієї програми допустили тих, хто пройшов дві попередні. Навчання розраховане на 250 годин й орієнтоване на вишкіл контрактників.

Курсова підготовка спеціалістів кібербезпеки має блок “технології кібернетичної безпеки”, де за основу використано матеріал онлайн-курсу Cisco Certified Network Associate Security мережевої академії Cisco. Навчальний процес охоплює теоретичний та практичний комплекси з урахуванням бойового досвіду АТО/ООС, стандартів і військово-нормативних документів НАТО.

Головна особливість організації занять, за словами керівника навчально-тренувального комплексу, полягає у моделюванні обстановки, максимально наближеної до реальної й пов’язаної із захистом інформації на об’єктах критичної інфраструктури та інформаційно-телекомунікаційних систем ЗСУ та оборонної сфери.

Стрічка новин