Полтава увійшла до «помаранчевої» зони

За минулу добу в Україні – черговий антирекорд щодо кількості нових випадків COVID-19. Захворіли 4 633 особи. А Полтава увійшла до «помаранчевої» зони. До «жовтої» – місто Лубни, Миргород, Диканський, Лохвицький, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський та Шишацький райони. Нове зонування почне діяти з понеділка, 5 жовтня. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Які обмеження діятимуть у місті? У сюжеті Анни Ружін.

У «помаранчевій зоні» обмежена:

- діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

- діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

- планова госпіталізація в лікарнях;

- робота спортзалів, фітнес-центрів;

- прийом нових змін в дитячі табори;

- обмеження для масових заходів: 1 людина на 10 кв. м. та не більше 220 людей.

Проте, з таким не погоджується секретар Полтавської міськради, каже: в першу чергу варто думати про людей. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради 

- Я вважаю, що ми повинні залишатися в звичному режимі і дати можливість людям працювати. Транспорт має працювати у звичному режимі і тому, якому він працює. Ми не плануємо закривати нічого, бо я вважаю, що ми вже мали жорсткий карантин і показали, як все це працює, але ми отримали спад економіки, отримали дірку в бюджеті, безробіття, а зараз наражати людей на небезпеку та позбавляти їх праці ми не можемо.

Олександр Шамота додав: до того часу, доки держава не гарантуватиме мешканцям міста і підприємцям фінансову підтримку, карантин посилений бути не може. Інакше наші люди вимруть не від ковіду, а від голоду. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради 

- Я звертався до Прем'єр-міністра зменшити видатки до державного бюджету, які платить Полтава. Це загалом 250 мільйоів на рік. Я пропонував ці гроші залишити в міському бюджеті, проте, на жаль, нас не чують. В нас і далі вилучення тривають в повному обсязі до тих показників, які є. Держава не пропонує жодних компенсаторів.

Наразі транспорт, як й заклади, працюють у звичному режимі, написи про те, що варто одягати маски, є. Найбільш свідомі полтавці дотримуються вимоги, деякі носять маску уже за звичкою. 

Про правила карантину не варто забувати: антисептики та соціальна дистанція – прості речі, які можуть зберегти життя. 

Стрічка новин