Дві п’ятиповерхівки на Полтавщині можуть залишитися без світла і тепла

Два п’ятиповерхових будинки у селі Матяшівка Великобагачанського району можуть залишитися без світла і тепла. Вони були у підпорядкуванні військової частини, яку закривають. Люди лишилися без роботи. Цілком імовірно, що скоро не матимуть і житла. У ситуації розбирався Анатолій Васевич.

Біля п’ятиповерхівок у Матяшівці зібралося кілька десятків людей. Всього їх там проживає понад 90 чоловік. Мешканці емоційно обговорюють складну ситуацію, у якій віднедавно опинилися. 

Людмила Онупко, мешканка будинку, що належить військовій частині

- У мене двоє маленьких дітей. І не тільки в мене діти. Є багато людей, діти маленькі, і що нам робити? Ні помитися, ні вдягтися, що мені робити з дітьми, куди йти?

Віра Губарева-Бичок, мешканка будинку, що належить військовій частині

- Я – дружина військового пенсіонера, вдова чорнобильця. Що нам робити далі? Підкажіть. Куди? Ми проробили тут все життя. А тепер нас залишають біля паркану.

Іван Смага, сільський голова с.Матяшівка

- Енергопостачання, електропостачання, водопровід, каналізація – все це залежить від військової частини. Військову частину закрили. Значить, у подальшому буде відключено електропостачання. А коли його відключать – не буде ні води. У даних житлових будинках газу немає. Опалення – від центральної котельні.

Військова частина 1515 була унікальною базою для зберігання палива. Її побудували ще за радянських часів. Головною особливістю є вісім резервуарів загальним об'ємом понад 500 тисяч квадратних метрів, розміщених на глибині 600-700 метрів під землею. Втім, експлуатація бази не ведеться десятки років. І вона з часом прийшла в занепад.

Іван Смага, сільський голова с.Матяшівка

- Із 2005 року воюємо за цю військову частину, писали міністрам оборони, президентам, народним депутатам. Всі кажуть: хороший, унікальний об’єкт. Але уже вчора на ньому поставили крапку.

Світлана Жван, мешканка будинку, що належить військовій частині

- Ми дзвонили вже кругом – на всі гарячі лінії, на Міністерство оборони, до Президента в адміністрацію. Усі нам якісь телефони дають, там не беруть трубки. І ніяких зрушень немає.

Василь Луценко, військовий пенсіонер, мешканець будинку, що належить військовій частині

- Ось останнє звернення на червону лінію у березні у Міністерство оборони. Прийшла відповідь: навіть у випадку, якщо частину закриють – ми будемо усім забезпечені. Це підписав заступник начальника тилу Міністерства оборони.

Люди кажуть: 1 жовтня їм почали видавати трудові книжки. На зібрання мешканців п'ятиповерхових будинків прийшов і представник військової частини. Але коментувати цю ситуацію він відмовився.

представник в/ч 1515

- Я не вправі коментувати чужу роботу. Письмовий запит робіть на командування Сухопутних військ. Після їх дозволу будемо знімати.

Голова Великобагачанської районної ради Григорій Полтавець, який теж завітав на зустріч, каже: райрада не може взяти на баланс ці будинки. Адже невдовзі, згідно із адміністративно-територіальною реформою, взагалі припинить своє існування. Непокоїть його й екологічна ситуація, пов'язана із колишньою діяльність цієї військової частини.

Григорій Полтавець, голова Великобагачанської районної ради

- Я думаю, у подальшому повинні не просто охоронятися, а на цих об’єктах повинні працювати відповідні служби, щоб ми не отримали досить великої екологічної катастрофи.

Мешканці будинків також розповідають: зовсім недавно були проведені роботи, які вселили їм надію. Зокрема, проклали теплотрасу і встановили новий потужний котел.

Василь Луценко, військовий пенсіонер, мешканець будинку, що належить військовій частині

- Виявляється, 300 метрів траси, яку проложили, і котел поставили, уложили 21 мільйон. Та за ці гроші можна було б видати компенсацію всім і відселити людей. Не було б ніяких проблем.

Валентина Гончарук, мешканка будинку, що належить військовій частині

- Таку теплотрасу поміняли – мільйони вклали. Може б, доцільно було його людям віддати на компенсацію чи на відселення.

Місцевий мешканець Дмитро Антонь, який теж віднедавна залишився без роботи, показує свою квартиру. Каже: з дружиною із жахом очікують, коли їм відключать електроенергію. Адже з нею пов'язані усі системи життєзабезпечення, газу у будинках немає.

Дмитро Антонь, мешканець будинку, що належить військовій частині

- Благоустрій своїми руками із дружиною зробили. Прекрасна квартира, ошатна, центральне опалення, водопостачання. Поступати так з людьми на даний час у наш вік не можна. Це просто жах робиться у нашій державі.

Люди не вірять, що їм допоможуть, бо ж невирішеною проблема залишається вже багато років. Тому налаштовані досить рішуче.

Любов Шевченко, мешканка будинку, що належить військовій частині

- Ми будемо з понеділка перекривати трасу Харків-Київ біля Красногорівки. Будемо добиватися: або компенсація, або відселення. Іншого виходу немає. Якщо не перекриємо дорогу, нас все одно ніхто не почує.

Стрічка новин