Міністр соціальної політики України Марина Лазебна побувала у Полтаві

Розповіла про повернення дітей з інтернатів до сімей під час пандемії. Моніторинг умов їх проживання проводили 13 міждисциплінарних команд, у складі яких працювали спеціалісти служб у справах дітей, працівники центрів соціальних служб, представники відділів освіти. Спеціалісти дослідили умови перебування та оцінили потреби 841 дитини у 9 районах Полтавської області та у місті Полтава. Аліна Боровик – далі.

42 тисячі дітей в Україні повернулися з інтернатів у свої родини. Усе це через пандемію. Щоб провести моніторинг умов проживання таких родин, Міністерство соціальної політики, ЮНІСЕФ та Українська мережа за права дитини ініціювали проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19».

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України 

- Спочатку було дуже важко, коли одномоментно, в один час, 42 тисячі дітей були повернуті з інтернатних закладів по всій країні. Чесно вам кажу, сама навіть не знала, чому так сталося. А все було дуже просто. Треба було зрозуміти, як ці діти потрапляють в інтернати. А діти в інтернати потрапляють за заявою батьків. Служба у справах дітей не знає про цей процес.

На Полтавщині з інтернатів до батьків повернулись 3800 дітей. З них промоніторили 500 сімей. Виявилось, що основні перешкоди на шляху до повернення дітей у родини з інтернатних закладів – це відсутність інклюзивної освіти та бідність. Близько 15% дітей потрапили в інтернатні заклади через бідність, алкоголізм і безробіття батьків, їхню неспроможність утримувати й давати раду своїм дітям.  

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- В області функціонує 124 прийомні сім’ї, 41 дитячий будинок сімейного типу. У них виховується 486 дітей. У сім’ях опікунами піклувальниками виховуються 1469 дітей. В області також для подолання дитиною, як і батьками, складних дитячих обставин запроваджений інститут патронатного вихователя. Наразі функціонують 9 сімей патронатних вихователів.

Катерина Рижеченко додала, за підсумками моніторингу були складені акти оцінки потреб вразливих сімей. Участь у «круглому столі» взяла заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл онлайн. За її словами, пандемія COVID-19 загострила соціальні й економічні проблеми не лише в Україні, а й усьому світі.

Стрічка новин