До більш відкритої та прозорої роботи судової системи на протидію рейдерському руху, що набув останнім часом вже не стихійного й силового характеру, а юридичного підгрунтя, закликав голова облдержадмі

Чотирнадцять звернень керівників підприємств щодо протиправного поглинання вже надійшло до комісії обласної ради з протидії рейдерству. З 2005 року живуть у стані повної, так би мовити, бойової готовності підприємства «Полтаваобленерго», «Шліфверст», Кременчуцький сталеливарний завод та завод технічного вуглецю. Сьогодні дії рейдерів, відзначали учасники засідання, визначаються вправними й знаними юристами та адвокатами, а недосконала судова система в Україні якнайкраще сприяє махінаціям та оборуткам ділків. Вже не достатньо просто застосувати фізичну силу, як це було, наприклад, з фірмою «Стерх». Нині проводять ретельний моніторинг фінансово-економічної діяльності підприємства, збирають конфіденційну інформацію, вишукують компромат.

Великі підприємства мають бути під постійним контролем влади, вважають підприємці. Часті коливання у кадровій та керівних сферах підприємства - це підстави для рейдерства й вагомий привід для хвилювання керівництва. Українська спілка підприємців та промисловців сформулювала свої пропозиції щодо засобів впливу владних структур на сумнівну діяльність деяких українських суддів. Дії останніх мають бути прозорі й знаходитися під постійним контролем з боку громадськості.

Провів Валерій Асадчев і прес-конференцію. Одне з актуальних питань на сьогодні - підготовка до передвиборної кампанії. За словами голови облдержадміністрації, вона проходить спокійно відповідно до графіка. Всі виборчі дільниці, інвентар та списки, переконаний він, будуть вчасно готові. Велику увагу виборам в Україні приділяють іноземні спостерігачі. На Полтавщині уже діє навіть місія ОБСЄ. Нині обласна адміністрація виступає з ініціативою проведення прозорих виборів.

Наголосив Валерій Асадчев і на відмінності нинішньої кампанії від попередньої, мовляв, зараз брудних технологій значно менше.

Та є на сьогодні в області і ряд проблем. Серед них - відзначення у 2009-му році аж двох дат: 300-річчя Полтавської битви та 200 років з Дня народження Миколи Гоголя. Нині є кілька об'єктів, які потребують проведення ремонтних робіт. Аби профінансувати їх, обласних коштів буде недостатньо. Що ж до святкування 70-річчя області, то, за словами Валерія Асадчева, будуть проведені не лише урочистості та концертні програми. До цієї дати підготували ряд об'єктів, які здадуть в експлуатацію, а це – перша черга соматичного корпусу обласної лікарні, частина дороги Київ-Харків, дитяча лікарня в Лохвиці та інші. До кінця року, обіцяє голова облдержадміністрації, закінчать і роботи у Краєзнавчому музеї.

Стрічка новин