Під Полтавою побилися два кандидати

Конфлікт за землю. Між депутаткою та головою Коломацької сільської ради сталась сутичка. Обоє мають намір знову обійняти ці посади після виборів. За словами учасників конфлікту, закінчилась неприємна розмова штовханиною, подряпинами та викраденням телефону. І все це – у стінах сільради. Як все було та що бачили свідки – дивіться у сюжеті Аліни Боровик. 

Олена Ступенко – депутатка Коломацької сільради. Після конфлікту з сільським головою – вдома на ліжку чекає приїзду швидкої. 

Олена Ступенко, депутатка Коломацької сільради

- Може, у мене тиск піднявся. У мене почала боліти голова. Коли він мене штовхав об поріг, я отак вдарилась обличчям. Блювота була уже декілька раз.

Сутичка сталась зранку 2 жовтня у приміщенні сільської ради. За словами Олени Ступенко, прийшла з пакетом документів до землевпорядниці. Мала намір отримати ділянку землі. Відмову депутатка почала фільмувати на телефон. Тоді до кабінету зайшов сільський голова. 

Олена Ступенко,депутатка Коломацької сільради

- Він вихватив у мене мобільний телефон. Коли я піднялася забирати його, він зразу вдарив мене так об стіну, а потім телефон впав на підлогу, він розбився. У крайньому разі екран я бачила, що побився. Я хотіла його підняти. Він мене з всієї сили пихнув, я впала на підлогу обличчям вниз до порогу. Схопив мобільний телефон і побіг з ним.

Олена Ступенко впевнена, її телефон Євген Почечун вкрав. Сам сільський голова після конфлікту – на робочому місці. Говорить, мобільний не чіпав, а зі стільця депутатка впала сама. 

Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ

- Для мене взагалі, що хтось на мене може подумати, що я можу вдарити жінку, це для мене навіть не вкладається у моїй голові.

На думку сільського голови, дії Олени Ступенко – спланована передвиборча провокація. 

Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ

- Я отримав по щоці кігтями. Я зрозумів, що треба просто вийти і уберегтися від конфлікту. Як виходив, побачив, що вона впала, телефон упав її. Вона, мабуть, знімала на відео, я цього не знаю, але вона тримала. Почала кричати на всю сільську раду, що всі тут полякалися, повибігали.

Землевпорядниця Тетяна Шаповал – свідок ситуації. Каже, після побаченого сама ледве оговталась. Почалось все з розмови про землю з Оленою Ступенко у цьому кабінеті. 

Тетяна Шаповал, в.о. начальника відділу земельних відносин Коломацької сільради

- Вона знімала на відео мене. Я кажу: - «Лєна, виключ телефон». Ну нащо те відео без кінця вона мене викладає ці відео через день. Тричі їй сказала: - «Подай пакет документів. Так я заяву і не побачила».

Тетяна Шаповал продовжує, сама не могла припинити суперечку з депутаткою. Тому до кабінету покликала голову сільради. Тоді увага опонентки перемкнулась на чоловіка. 

Тетяна Шаповал, в.о. начальника відділу земельних відносин Коломацької сільради

- Схопилась. Його прямо до обличчя знімати. Він отак від неї прямо до стіни. Вона йому роздряпала обличчя. Не знаю, може, не втрималась під вагою, може, за стілець зачепилась, вона падає. Сільський голова бити? Це ж анекдот ходячий.

У результаті представники обох сторін написали позивні заяви до Полтавського районного відділку поліції. Далі планують знімати побої. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП Полтавщини

- Є судово-медична експертиза. Вона повинна дати заключення, які тілесні ушкодження отримала одна і інша сторона. І потім розбиратися, у яких обставинах, хто кого штовхав, хто на кого нападав – це потрібно розбиратися у процесі досудового розслідування.

Сутички між кандидатами напередодні волевиявлення народу існували у всі часи. Про це розповіла докторка наук, згадуючи історію виборчого процесу. 

Людмила Бабенко, докторка історичних наук, професор

- Існували і брутальні способи побиття тих, хто голосував за іншого кандидата – конкурента, побиття і залякування самого кандидата, спонукання його до відмови від виборів. Про це дуже яскраво описують ті, хто пройшли ці процедури.

За словами правоохоронців, чи відкривати кримінальне провадження, вирішать слідчі після з’ясування всіх обставин. 

Стрічка новин