Державний банк почав інвестувати в капремонт автодороги Чорнухи – Лубни

Державний банк почав інвестувати в капремонт автодороги Чорнухи – Лубни

Полтавська область першою в Україні отримала в державному Укрексімбанку фінансування за механізмом використання коштів субвенції з державного бюджету на погашення запозичень, залучених для реконструкції дороги загального користування місцевого значення Чорнухи – Лубни.

1 жовтня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер підписали Меморандум про надання кредиту для капітального ремонту автошляху. Рішення про залучення кредиту 28 серпня на позачерговому засіданні сесії Полтавської обласної ради підтримав депутатський корпус.

"Досвід залучення інвестиційних запозичень на таких вигідних умовах для капітального ремонту місцевої дороги – новий для України, і я вірю, він буде успішним. Співпраця з Укрексімбанком допоможе вже до кінця першого півріччя 2021 року капітально відремонтувати автошлях Чорнухи–Лубни. Наразі користуватися цією дорогою майже неможливо: жителі Лохвицького і Чорнухинського районів зі щонайменше 11 населених пунктів їздять до Полтави через Пирятин, долаючи зайві 85 кілометрів. Реалізація проєкту дасть змогу вже з середини наступного року в повній мірі користуватися якісною автомобільною дорогою з гарантійним терміном 10 років", – зазначив Олег Синєгубов.

"Укрексімбанк бере участь у фінансуванні будівництва та реконструкції автодоріг по усій Україні. Сьогодні ми надаємо 515 мільйонів гривень інвестиційного кредиту строком на 4 роки. Покращення логістичних шляхів – це розвиток інфраструктури держави та бізнесу експортно-імпортних підприємств, які є нашими основними клієнтами", – сказав Євген Мецгер.

Ділянку цієї дороги протяжністю 4 кілометри вже капітально відремонтували, влаштували нове покриття, ще 2 кілометри покладуть упродовж найближчих тижнів. Залучення коштів шляхом інвестиційного запозичення дасть змогу не зупиняти ремонтні роботи, зробити до 60% всієї протяжності вже цього року, а в першому півріччі наступного – завершити цей об’єкт. 

Як поінформували представники Укрексімбанку, відповідний кредитний проєкт є першим в Україні і став можливим завдяки змінам, які було прийнято в липні 2020 року до Бюджетного кодексу України. Це дозволило обласним радам здійснювати місцеві внутрішні запозичення та використовувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за рахунок Державного дорожнього фонду) на погашення місцевого боргу за місцевими запозиченнями, які залучили для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та комунальної власності.

Стрічка новин