За останню добу на Полтавщині – 114 нових випадків COVID-19

Від початку карантину на Полтавщині діагностували 2345 випадків захворювання на коронавірус. Одужали 1072 жителі області, продовжують лікування 1231 людина. Всього зареєстровано 42 летальних випадки, нових за добу – 2. Більше про це – у наступному сюжеті.

Ситуація з коронавірусною інфекцією на Полтавщині продовжує загострюватись. Так за останні три дні  було зафіксовано понад сотню випадків на COVID-19. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Станом на 1 жовтня, у нас 114 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. 84 - Полтава, 13 - Кременчук, 3 - Лубни, 2 - Миргород, Полтавський, Новосанжарський, Кобеляцький, Хорольський райони - 2, і Диканський, Лохвицький, Котелевський, та Лубенський райони по 1 випадку захворювання.

На найближчій сесії обласної ради, планується винести питання про закуплення обладнання для відкриття ще однієї дослідницької лабораторії. Планують створити її на базі Центру ВІЛ/СНІДу, де є приміщення і всі умови для такого класу лабораторій,- повідомляє Дмитро Лунін.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- В області було проведено за останню добу більше 600-ПЛР досліджень, також більше 1200 ІФА-тестувань. Збільшується ця мережа ІФА-тестування. Також ми плануємо виносити на наступну сесію питання, щодо закупівлі обладнання, для збільшення ПЛР-тестування у наших закладах, будемо відкривати ще одну лабораторію.

Акцентували уваги і на загальноосвітніх закладах Полтавщини. Нині в області створили групи моніторингу карантинних норм у загальноосвітніх закладах. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Інфікувалося у нас у закладах освіти 145 освітян. З них 39 учнів, 66 пед працівників, 13 студентів, 4 вихователя дитячих садочків, 23 працівника не пед. персоналу.

Як проінформував т.в.о директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, Юрій Курилко, система охорони здоров’я в області повністю справляється з кількістю інфікованих.

Юрій Курилко, т.в.о директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- У лікарні з COVID-19 потрапляють тільки ті люди, які по алгоритму підходять та які потребують стаціонарної допомоги. Зараз ми не можемо положити із такими бажаннями, я хочу, чи мені треба, чи я боюся. Ні, повинні бути критерії, якщо є критерії, то екстрена медична допомога відправляє таких пацієнтів у лікарню.

Нині на стаціонарному лікуванні в області перебувають 131 особа, з них 7 в тяжкому стані. Тобто, заповненість ліжок зараз складає 25 %. Та якщо динаміка поширення коронавірусу у Полтаві буде продовжуватись і далі, існує ризик, що місто потрапить до «помаранчевої» зони карантину, але це вирішуватиме національна комісія ТБ і НС.

Стрічка новин