Полтавський онкодиспансер повністю готовий до зими

Полтавський онкодиспансер повністю готовий до зими

Днями там завершили утеплення приміщення, яке здійснювали в межах програми Президента "Велике будівництво".

Онкодиспансер побудували в 1970-х роках. І відтоді капітальних ремонтів тут не проводили,  лише косметичні та поточні. А проблеми накопичувалися. Холодні палати та операційні, вологі стіни у кутових приміщеннях і дах, що протікає. Крім того гостро стояло питання енергозбереження в осінньо-зимовий період.

Роботи з термомодернізації приміщення тривали з 2018 року.

"Це був надзвичайно складний, поетапний процес з утеплення будівлі на площі 6120 м2 та капітальний ремонт покрівлі на 3150 м2, – розповів головний інженер онкодиспансеру Леонід Кошель. – Підрядна організація з Харкова використовувала мінеральну вату товщиною 10 см. На стінах сформувався так званий сандвіч – каркас, мінеральна вата, вітрозахист та вітробар’єр, а далі – металеві касети".

Результати термомодернізації будівлі лікарі та пацієнти відчули ще до завершення робіт.

"Минулої зими по теплу економія була 30 %. Якщо перевести це в гроші, то в опалювальний сезон заощадили 300 тисяч гривень. І це без урахування ремонту покрівлі на той час. Вона в свою чергу допоможе зекономити ще. Таким чином мета даного проєкту – це енергозаощадження щонайменше на 45%, яке ми сповна відчуємо через пару місяців", – зазначив головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

Загальна вартість робіт – 18 мільйонів гривень. Крім того, минулого року в лікарні замінили 180 вікон на металопластикові. Загалом, в онкодиспансері вісім відділень. Два з них – хіміо- та променевої терапії – вже оновили.

До слова, сільським амбулаторіям Полтавщини передали 12 нових авто.

Стрічка новин