Сільським амбулаторіям передали ще 12 нових авто

Протягом 2018-20 років за кошти державної субвенції Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації для потреб сільських амбулаторій Полтавщини було придбано 45 службових автомобілів на суму понад 22 мільйона гривень. Раніше 33 автомобілі вже передали на райони. Зокрема, 29 – новим амбулаторіям, які споруджуються в рамках президентської програми «Велике будівництво». І сьогодні представникам Центрів первинної медико-санітарної допомоги передали ще 12 нових автівок.

Ці автівки марки Renault Duster придбані за кошти державного бюджету в рамках програми «Доступна медицина» та будуть в нагоді лікарям сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини, розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 

- Зараз ви знаєте, яка епідситуація, є проблеми в державі і світі, і, звичайно, сімейним лікарям треба дістатися до пацієнта, і дивіться, сезон такий: бездоріжжя, холодно, чи сніг, чи дощ буде, а люди будуть забезпечені гарним транспортом.

Задоволена таким поповненням автопарку і Валентина Хавренюк з Глобинського району, адже цей район найбільший за площею в Україні, а чимало доріг там можна назвати не інакше, як напрямками.

Валентина Хавренюк, директор Центрів первинної медико-санітарної допомоги Глобинського району

- У нас оновлений парк, але не на 100% забезпечений гарними автомобілями. Це – автомобілі великої прохідності. Як відомо, дороги в Глобинському районі дуже негарні, і цей автомобіль буде обслуговувати населення Градизької селищної ради, там близько семи тисяч населення, він буде затребуваний, цей автомобіль.

Валентині Хавренюк та іншим представникам Центрів первинної медико-санітарної допомоги ключі та документи від 12 нових автомобілів у приміщенні новозбудованого ЦНАПу вручив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Ми протягом 18-20 року закупили і поставили 45 автомобілів до сільських амбулаторій, і ось останні 12 в рамках цієї програми були сьогодні вручені для органів місцевого самоврядування. Звичайно, коли ми кажемо про децентралізацію, ми говоримо про наближення послуг для населення, і ці автомобілі саме допоможуть забезпечити  доступну та якісну медицину до кожного.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 

- Там немає можливості перевозити пацієнта в лежачому стані, можна довести до лікарняного закладу, якщо людині не дуже зле і вона може сидіти. Там є місця для контейнера для аналізів, можна перевозити ліки, дефібрилятор.

Нові автівки отримали лікарі з Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Диканського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Кременчуцького, Лохвицького, Миргородського, Оржицького та Хорольського районів.

Стрічка новин