Слідчі авіатрощі під Харковом вже отримали перші дані з чорних скриньок АН-26

Зараз проводяться ДНК-експертизи та вивчається 4 можливі версії трагедії. Про це йшлося на онлайн-пресконференції, що проходила у Києві. Про можливі причини падіння літака та винуватців – у наступному сюжеті.

Винних у авіатрощі під Харковом наразі встановлюють слідчі. Вони вже отримали перші дані з бортових самописців АН-26. Завершити розшифровку чорних скриньок плануть цього тижня. Незалежні експерти ж кажуть, літак – 1977 року випуску. Він давно потребував капітального ремонту.

Денис Ярославський, колишній керівник районного управління поліції Києва

- За наявною інформацією вже офіційною, коли, по-моєму, в 90-му році проводилося останнє обстеження цього літака, то заміна двигуна або капітальний ремонт повинен був проходити в 2003 році. Більш ніж упевнений, що слідство зараз розбирається з цим напрямком в першу чергу, і буде доведено, що це було формальне проходження технічного обслуговування. Як, в принципі, передбачається для списання просто грошей.

Борт літака було перевантажено: замість дозволених 15 чоловік там знаходилося 20 курсантів університету повітряних сил, а також 7 офіцерів і прапорщиків. Уцілів лише один.

Ігор Серков, колишній військовий прокурор

- За інстукцією, якби паливні баки були б порожніми, то не вийшло б цього загоряння літака. Курсанти, хлопці молоді, не згоріли б живцем. А так що вийшло, повні баки, шасі, а у АН-26 топлевной магістраль – це алюмінієві трубки. Вона проходить безпосередньо, де шасі. Тобто, скажімо так, як кажуть льотчики, на пузі літака. І про зіткнення із землею була пошкоджена топлевна могістраль і моментально виникло загоряння.

Слідство авіатрощі під Харківом наразі вивчає 4 версії трагедії: технічна несправність, помилка екіпажу, помилка керівництва польотами та неналежна підготовка літака.

Констянтин Гринчук, екс-радник міністра з надзвичайних ситуацій України

- Ніколи в житті молодих людей не вчили воювати на старому мотлоху. Тобто якщо я молодий, то мені ще служити як мінімум 25 років. Значить, мене треба вчити на передовому, що є на сьогоднішній день, тому що на завтрашній день воно вже буде старе. У нас відповідатиме той, на кого покаже чорний ящик. А я кажу, що відповідальність за цю трагедію мають нести занадто високі посадові особи.

Слідчі вже допитали з пів сотні очевидців та військових, взяли зразки ДНК у 25 родичів загиблих.

Стрічка новин