З 1 жовтня 25 копійок і гривні старого зразка виводять з обігу

З першого жовтня Національний банк України вирішив вивести з обігу монети номіналом 25 копійок та гривні зразків до 2003 року. Відповідне рішення оголосив на брифінгу заступник голови НБУ Олексій Шабан. Чому вирішили ввести такі зміни та як вони вплинуть на українців, дивіться у наступному сюжеті.

Монети номіналом 25 копійок та банкноти – гривні старого зразка до 2003-го року – перестають бути засобами платежу з 1 жовтня цього року. Але їх можна буде безкоштовно обміняти у державних банках протягом трьох років. 

Олексій Шабан, заступник Голови НБУ

- З 1 жовтня вилучає банкноти старих номіналів, тих зразків, які друкувалися до 2003 року. Таких банкнот наразі на руках менше 2% від загальної кількості, ними практично не користуються. Ми вважаємо, що українці не відчують якихось незручностей від цього рішення.

Також у Нацбанку повідомляють: розпочнуть активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору). Але, на відміну від застарілих банкнот та копійок номіналом 25 копійок, банкноти номіналом 1 і 2 гривні залишаються платіжним засобом.

Олексій Шабан, заступник Голови НБУ

- Навіщо ми робимо ці зміни. Все це, перш за все, про спрощення, готівкових розрахунків і, звісно, про економічну доцільність як для держави, для Національного банку, так і для учасників готівкового обігу.

Отже, у результаті виведення банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію