Сьогодні православні відзначають свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

У Полтаві є храм, який носить ім’я цих мучениць. Його називають однією із особливих духовних перлин нашого краю. Він носить жіночі імена, які ще й уособлюють головні людські і християнські чесноти. Анатолій Васевич – далі.

Полтавці Володимир та Аліна зранку завітали до храму Віри, Надії та Любові разом зі своєю маленькою донечкою Софією.

Аліна, полтавка, мама Софії

- Доньку ми назвали на честь святої Софії. І так як сьогодні свято, ми прийшли до церкви поставити свічки за здоров’я доньки.

Володимир, полтавець, батько Софії

- Звертаємося до цих святих, назвали доньку на честь святої, у мене сестра Надія. Часто звертаємося до Віри, Надії і Любові. Свято сьогодні велике. Вирішили прийти до храму.

Історія святої, на честь якої назвали маленьку полтавку, вражає. У II столітті в Римській імперії жила вдовиця Софія. Вона була благочестивою християнкою. Своїх доньок назвала на честь головних християнських чеснот: Віри, Надії та Любові. 

Сергій Касьяненко, протоієрей, ключар храму Віри, Надії та Любові УПЦ

- Мудра Софія виховувала своїх доньок в християнській вірі. І вони жили досить благочестиво. І звістка про їхнє благочестиве життя дійшла до царя Андріана. Цар Андріан вирішив поспілкуватися із мудрою матір’ю Софією та її трьома дочками.

Правитель переконував дівчаток та їхню матір вклонитися язичницьким ідолам. Обіцяв всілякі блага і щедрі царські винагороди. Але юначки були непохитними у вірі. Старшій тоді виповнилося 12 років, середній – 10, а найменшій – лише 7. Розлючений Андріан прирік їх на страшні тортури. Але, певно, найбільше і найстрашніше випробування приготував для їхньої матері.

Сергій Касьяненко, протоієрей, ключар храму Віри, Надії та Любові УПЦ

- Цар наказав Софії дивитися на страту своїх доньок. І хоча вона не страждала фізично, як її доньки, але Софія страждала серцем і душею, за що також церква вважає її мученицею.

Відтоді цих дівчаток та їхню матір вважають святими мученицями. А ще у день, коли їх вшановують, звісно, й згадують про головні чесноти, імена яких вони носили за свого життя.

Армен, полтавець

- Віра, Надія, Любов. У цих словах усе сказано. Хотілося б, щоб мир був у всьому світі, щоб любов була і віра в людей.

Олена, полтавка

- Мені хочеться жити по любові, бо Бог – це любов. І проявляти цю любов. І якраз це із цим святом пов’язано. І в світі щоб ця любов існувала, розповсюджувалася, щоб люди були один до одного терпиміші. Щоб був мир і злагода між усіма людьми в усьому світі.

Володимир, полтавець, батько Софії

- І віримо, і любимо, і надіємося.

Полтавська церква Віри, Надії та Любові в Україні – один із небагатьох храмів Православної церкви, названих на честь цих святих. 

Сергій Касьяненко, протоієрей, ключар храму Віри, Надії та Любові УПЦ

- Досить мало храмів, присвячених святим жінкам. І тому це джерело в нашому життєвому полі, до якого людина може підійти, почерпнути благодаті Божої, помолитися, щоб Господь дарував у нашому житті для кожного з нас і віру, і надію, і любов.

Стрічка новин