В центрі Полтави люди живуть в середньовічних умовах

В самому центрі Полтави люди й досі живуть, як в середньовіччі: без туалету, води та каналізації в двоповерховому будинку. Вже не один рік мешканці безрезультатно просять міську владу відремонтувати аварійну оселю, та одного із забудовників – знести понад столітню будівлю, і згодні переселитися в будь-який інший район чи околиці міста. Чому таке може бути у місті, мешканці якого хочуть жити за європейськими стандартами, з’ясовував мій колега Сергій Блавацький.

Надія Михайлівна Скаченко проживає в цьому будинку вже понад тридцять років та говорить, що тут ще до революції, на початку минулого століття по тодішній вулиці Дворянській жили пани. Зараз тут життя у кількох сімей аж ніяк не панське, а проживає тут з десятеро людей. Воду носять відрами з колонки, там же поряд є ось такий туалет з однією кабінкою.

Надія Скаченко, мешканка будинку по вул.Пилипа Орлика

- Десь років сім тому викачували останній раз, а потім ми закрили одну сторону, друга закривається на ключ, і в кожного є ключ, бо люди, які йдуть, бачать туалет, і всі до нас.

У мешканців, а це переважно пенсіонери, зараз немає коштів, аби заплатити приватнику та викачати туалет, і щоб провести воду та каналізацію до будинку. 

Надія Скаченко, мешканка будинку по вул.Пилипа Орлика

- Я на пенсії, 25 років я не відчувала, що в мене немає води, треба її винести, а 5 років вже я не можу. Дуже важко принести воду і винести.

Щодо самого колись панського будинку, то він ще 1986 року був визнаний аварійним, тримається на підпорках та тріщить по швах в буквальному сенсі цього слова. Люди побоюються, що в якийсь момент він може просто завалитись. Мешканці не один раз зверталися з листами до чиновників міської ради, останній раз – півтора місяці тому про ремонт або ж відселення. 

Надія Скаченко, мешканка будинку по вул.Пилипа Орлика

- От програмою розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтави на 20-й рік не передбачено видатків з міського бюджету на проведення робіт по ремонту житлового будинку по вулиці Пилипа Орлика. Коротше говорячи, це все ми повинні самі робити ремонт, но ми в себе в квартирах робимо, а тут все валиться. Ми просимо, щоб дали забудовникам дозвіл, щоб нас викупили. Який ремонт, тут воно вже ремонту не підлягає, з 86 року.

Кілька тижнів тому тут в споруді, де заселилися безхатченки-двірники, сталася пожежа. Лякає людей й сусідство з закинутими будинками, з яких виселили мешканців. Там на подвір’ї, як-то кажуть в народі, «вже вовки виють».

Юлія Гейко, мешканка будинку по вул.Пилипа Орлика

- Хочеться, щоб нас дійсно знесли, в цьому районі дійсно страшно жити. Купа наркоманів, підкладів, страшно тут ввечері вийти на подвір’я навіть за водою. Ніхто на це не реагує, не звертає увагу.

Надія Скаченко, мешканка будинку по вул.Пилипа Орлика

- Ми звернулися, щоб оці дома, які виселили, ми залишилися у пастці, тут все позаростало. В нас діти, у мене онуки по 9 років, я не випускаю їх самих бо там можуть бути і наркомани, все що хочете.

Відповідь від чиновників з цього білого будинку з колонами – традиційна та звична для багатьох полтавців: «порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих». А ось будівельники з компанії СМНК телефоном розповіли, що зараз розглядають можливість забудови по вулиці Пилипа Орлика у Полтаві.

Стрічка новин