Поліція зареєструвала 45 порушень виборчого законодавства

До місцевих виборів залишилося менше місяця. І чи не щодня поліція області реєструє різноманітні повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом.

Так з початку виборчої кампанії до правоохоронців надійшло 45 повідомлень про імовірні порушення вимог виборчого законодавства, з них понад десять не підтвердилися, по решті повідомлень встановлені факти порушень. І в дев’яти випадках відкриті кримінальні провадження, повідомив начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області 

- Зокрема, відкрито 9 кримінальних проваджень переважно за статтями підкуп виборців. Також кілька – за підробку документів, одне – за перешкоджання журналістській діяльності, і одне кримінальне провадження за хуліганство, пов’язане з пошкодженням агітаційного матеріалу однією з політичних сил. За всіма цими 9 кримінальними провадженнями тривають слідчі дії, і після завершення досудового розслідування буде прийнято остаточне процесуальне рішення. Також вже нами встановлено 2 факти порушень кодексу України про адмінпорушення тих вимог, які відносяться до агітаційних матеріалів без вказання друку, тиражу, замовника, типографії і таке інше. Хотів застерегти всіх учасників виборчих перегонів, суб’єктів виборчого процесу суворо дотримуватися вимог чинного законодавства. Хочу наголосити, що кримінальна відповідальність, зокрема, за підкуп виборців, доволі серйозна по частині 2 Кримінального кодексу України ст.160 ККУ кримінальна відповідальність передбачає позбавлення волі від 2 до 6 років, по частині 4 цієї ж статті. Там санкції передбачають позбавлення волі від 5 до 7 років.

Стрічка новин