Вітрильна регата – подарунок до Дня міста

Більше тридцяти яхт привітали Кременчук із Днем міста у рамках Другої вітрильної регати. За цим незабутнім і яскравим дійством спостерігала і наша кременчуцька знімальна група.

Води Кременчуцького водосховища розсікали 36 яхт у рамках уже традиційної регати. Прибули вони спеціально до Дня Кременчука із акваторії Дніпра по всій Україні. Цього разу це були вітрильники із Кременчука, Горішніх Плавнів, Харкова, Черкас та Світловодська.

Юрій Кобченко, організатор регати

- Людям уже подобається. Зараз прекрасна музика, прекрасне дійство на воді. Я задоволений. І, думаю, люди будуть задоволені. Оце головне. І люди є, і яхти є, і люди, які спостерігають.

У більшості яхт – цікаві яскраві імена: Санта Марія, Джаз, Секрет, Еверест, Оляля, Галатея, Вікінг, Мамарацці та інші. Багато з них любителі вітрильного спорту виготовили власноруч, приділяючи цій справі весь вільний час.

Юрій Кобченко, організатор регати

- Практично усі човни, які сьогодні у Кременчуці та Горішніх Плавнях, і у Світловодську, практично десь 70 відсотків зроблені своїми руками по гаражам. Човнам по 30-40 років, яхтсменам – по 60-70. Колись це було престижно.

Юрій Кобченко каже: у Кременчуцькому регіоні зараз уже достньо човнів з вітрилами, щоб навіть провести самостійні змагання.

Юрій Кобченко, організатор регати

- В акваторії між Горішніми Плавнями і Кременчуком уже 22 яхти. Уже самим можна проводити регату. А на наступний рік, я був особисто у Запоріжжі, Дніпрі, вони пообіцяли піти на цю регату.

Організатори стверджують, що подібні змагання проводитимуться і в майбутньому.

Стрічка новин