У Києві після акту вандалізму реставрували скульптуру «Дівчинка з колосками»

Це – один із головних символів Музею Голодомору. Він увічнює пам'ять про 3,5 мільйонів дітей, убитих голодом під час геноциду української нації. На відкритті побувала наша знімальна група.

«Дівчинку з колосками» після реставрації повернули до Музею Голодомору. Скульптуру, що увічнює пам'ять про мільйонів українців, убитих штучним голодом комуністичного тоталітарного режиму, вандали намагались зруйнувати в ніч на 22 серпня. 

Олеся Стасюк, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду

- Скульптура має назву «Гірка пам’ять дитинства», а в народі назва «Дівчинка з колосками», так вже почали говорити, і назва до неї прив’язалася. А після того, як ми викликали поліцію, до нас під’їхала національна поліція, то поліцейський каже: «Ой, з Оксанкою щось сталося!». Ми кажемо: «Чого з Оксанкою?» – Ну до 2011 року це був пост №1, і ми Оксанку завжди патрулювали, щоб з нею все було добре. Ми дізналися що вона «Оксанка» ще.

Оксанка тримає в руках 5 колосків, що нагадують про репресивні радянські закони, спрямовані на українців.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України

- Поки ми живемо, ми мусимо пам’ятати. І це символ того, що сталося з українською нацією у 32-33 роках. Це символ тих, у кого забрали дитинство, і символ тих, у кого цього дитинства не було. Символічно, що повертаємо цю скульптуру. Ми нікому не дамо нашу пам’ять зламати, тому що без цієї пам’яті і майбутнього в нас немає.

Серед ночі вандали вирвали скульптуру з п’єдесталу, втім, значних ушкоджень не завдали. Під час реставрації одного з головних символів музею було реконструйовано постамент, створено табличку та ліквідовано усі пошкодження.

Антон Геращенко, заступник Міністра внутрішніх справ

- На жаль, на момент факту вандалізму на території музею камери працювали без режиму запису. Сьогодні я попереджаю усіх майбутніх можливих людей, які хочуть спаплюжити пам’ятник. Зараз територія музею Голодомору знаходиться. Усі камери виведені на пульт управління «Безпечним містом», які контролюються національною поліцією. Ми продовжуємо пошук покидьків, які спаплюжили скульптуру дівчинки.

Камери на території музею не працювали через ремонтні роботи на його території. Поліція кваліфікувала пошкодження скульптури як хуліганство. Підозрюваних поки що не знайшли. 

Сергій Касянчук, директор представництва СКУ в Україні

- Як стався цей акт вандалізму, він знайшов відгук по цілому світу. Ми як світовий конгрес українців отримували інформацію з запитами з всіх куточків світу. Усі були дуже схвильовані, бо це справді дуже боляче і тяжко вразило українців. 

Музей Голодомору – єдиний у світі музей, що розповідає про геноцид української нації.

Стрічка новин