«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Полтаві відбувся легкоатлетичний забіг

Захід влаштували за підтримки Полтавської обласної ради, Полтавського обласного відділу Міністерства у справах ветеранів України та Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. Учасники спортивного дійства мали подолати дистанцію в 5 кілометрів. Деталі у сюжеті.

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Таку назву має всеукраїнський патріотичний забіг з легкої атлетики в пам’ять про загиблих воїнів російсько-української війни. Полтавський обласний етап забігу відбувся 26 вересня. 

Олександр Товпига, начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України 

- До цього заходу долучаються всі міста України та обласні центри. Але я знаю, що заборонили в Дніпропетровську через конавірус. Київ переніс в Межигір'я. Хотіли в місті проводити, але тоді перенесли, проводять в різницю в годину з нами. 

Руслан Рогов, депутат Полтавської обласної ради 

- У нас сьомий рік в країні йде війна, я не можу не прийти на цей захід. Ми повинні пам'ятати, що ми живемо завдяки тим людям, які віддали за це життя. І кожної хвилини захищають суверенітет нашої держави. 

Взяли участь члени родин загиблих, ветерани російсько-української війни, волонтери східного фронту, курсанти Полтавського військового коледжу, співробітники обласного військового комісаріату. 

Приїздили учасники з різних обласних центрів, щоб пробіг в пам'ять про полеглих. 

Ярослав Химинець, учасник забігу 

- Місто Глобино, ми з товаришем в 15-16 році були волонтерами. Зараз громадські діячі, а чому ми тут? Спочатку хотіли поїхати до Києва, а коли дізналися, що є можливість пробігти і в Полтаві, приїхали ближче, адже немає різниці, де ти біжиш. Головне, наскільки ти відчуваєш та пам'ятаєш. Взагалі для мене цей рух - це історія, історія нашої держави, а держава без історії немає майбутнього.

Володимир Мусяк, учасник забігу 

- Особисто я, буду бігти в пам'ять про братів та посестер, які нажаль не повернулися з Сходу України. В пам'ять про них, в честь про них.

Тарас Лелюх, представник руху ветеранів України 

- Це присвячується нашим полеглим побратимам. Присвячується тим хлопцям, які зараз захищають Україну. Ми показуємо свою підтримку, що ми про них пам'ятаємо та вшановуємо. 

Учасники спортивного дійства долали дистанцію в 5 кілометрів. Бігли не на час, адже говорять: головне не змагання, а участь. 

Стрічка новин