У Києві відбувся веломарафон "Лісова пісня"

«Лісова пісня». Так називався наймасовіший ґрунтовий веломарафон. Цими вихідними він відбувся у Києві. 500 професійних спортсменів та аматорів з’їхалися із усієї України. На двоколісних вони змагалися на ґрунтових лісових дистанціях. Перебіг марафону бачили наші київські журналісти. 

Микола прибув на столичний веломарафон «Лісова пісня» із самого Дніпра. Він ганяє на ровері вже 20 років. Для нього це захоплення усього життя. 

Микола Коновець,  учасник велопробігу «Лісова пісня»

- Не сказати, що відпочинок це такий, тому що навантаження все-таки не мале. Але у той же час такий відпочинок душевний. Душевний відпочинок, коли як будь-яке фізичне навантаження ти втомився тілом, але все одно душею якось тобі краще від того, що ти втомився.

Чоловік хоч і не займається велоспортом професійно, втім у всеукраїнських змаганнях бере участь регулярно. Зараз планує проїхати 100 кілометрів ґрунтовою дорогою за менш ніж 4 години. Тому перевіряє велосипед на справність: змащує маслом ланцюги та підкачує колеса.

- Хоча тут взагалі пісок, багато коріння - трясе на трасі. Тому треба тиск трохи менше, але вони у мене підспускають - прийдеться підкачати.

Коли велосипед готовий, Микола чіпляє на нього спеціальну табличку з номером, у який вбудований чіп, що відслідковує індивідуальний час спортсмена. Останні приготування і лунає стартовий гонг.

У марафоні «Лісова пісня» велосипедисти змагаються у різних вікових категоріях. Відмінності є і у кілометражі дистанції: на 50 та 100 кілометрів ґрунтовими дорогами лісу. Втім перед стартом переживають не всі.

Ірина, учасниця велопробігу «Лісова пісня»

- Зовсім спокійна, я не переживаю!

Віталій, учасник велопробігу «Лісова пісня»

- Емоції проїхати в своє задоволення, отримати, насолодитися максимально природою, гонкою.

Андрій, учасник велопробігу «Лісова пісня»

- На взводі! Уже розім'ялися трошки, вже вперед і вперед!

Велозабіг «Лісова пісня» проводиться вже другий рік поспіль. Зараз у ньому взяли участь рекордні 500 учасників.

Анна Воєводіна, співорганізаторка велопробігу «Лісова пісня»

- Минулого року виникла у мого чоловіка Воєводіна Богдана ідея заснувати старт МТБ для категорії людей, які позиціонуються як новачки. Тобто не для тих уже, що давно катають, знають як їздити, там технічні спуски, важкі якісь ділянки. А саме орінтований для простих людей. От я прийшла в магазин, купила собі класний МТБ велосипед, і я хочу якийсь кльовий старт.

Організатори кажуть: окрім спортивного досвіду тут можна поринути в атмосферу справжнього свята та помилуватися красою української природи.

Костянтин Жученко, співзасновник велопробігу «Лісова пісня»

- Ми обрали цей ліс. Як на мене, це найкращий ліс такого пану під києвом. Тобто в чому плюси- в тому, що він дуже красивий, різноманітний. Тобто це там не якісь монотонні тросіки, як у сосновому лісі сосни радами рівними і дороги рівні. А тут дуже багато стежок, вони натоптані людьми, які живуть на лісовому масиві. Це отакими петлявими стежками натоптано. І тут цікаво кататися, тут гарно, тут прикольно. 

Велопробіг був проведений з дотриманням усіх карантинних заходів безпеки: учасникам роздавали маски, а на сторожі чергували медики. Медіа партнером марафону виступив телеканал «Центральний». Переможців у кожній категорій нагородили аксесуарами для велосипедів. 

Стрічка новин