Не всі медики можуть отримати обіцяну підвищену зарплату до кінця вересня

Не всі медики можуть отримати обіцяну підвищену зарплату до кінця вересня

Наприкінці вересня українські медики мали отримати підвищену заробітну плату. Проте, за словами президента Володимира Зеленського, договорів про доплату медикам підписали менше, ніж на чверть від поданих заявок. 

Про це Зеленський заявив під час селекторної наради з прем'єр-міністром, урядовцями та представниками правоохоронних органів, йдеться на сайті Офісу президента.

"Вже кінець місяця, і медпрацівники за декілька днів мають одержувати зарплати, а згідно з даними, які я отримав, договорів про доплату медикам підписано менше ніж на чверть від поданих заявок", – розповів Зеленський.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради зазначив, що Національна служба здоров'я України почала проводити оплати закладам за укладеними договорами для забезпечення доплат медичним працівникам з 25 вересня.

За його словами, протягом наступних двох днів 500 лікарень отримають кошти. Інші заклади отримають їх після підписання ними контрактів до кінця тижня, передає УП.Життя.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що наприкінці вересня українські медики мають отримати підвищену заробітну плату. Президент сказав, що нині надто мало лікарень уклали угоди з Національною службою здоров’я України для отримання доплат, і Міністерство охорони здоров’я має тримати цей процес під контролем.

"Важливо зазначити, що понад 200 закладів ще досі не подали пропозиції про укладення договору з НСЗУ, що унеможливлює вчасну виплату доплат медичним працівникам. Контроль за виплатами – особисто на міністрі охорони здоров'я", – сказав Денис Шмигаль.

Це підвищення мало відбутися через доплати.

"Ці доплати застосовуються для всіх без винятку медичних працівників. Наприкінці вересня чи в перших числах жовтня, коли вони отримують заробітну плату за вересень, вони повинні отримати цю доплату", – сказав Степанов. 

Степанов пояснив, що через те, що договори укладаються через Національну службу здоров'я (НСЗУ), головні лікарі повинні подати заявки – штатний розклад свого лікувального закладу, щоб отримати відповідні кошти на здійснення цих доплат.

Стрічка новин