27 вересня відзначають Міжнародний день глухих

Свято відзначається щорічно в останню неділю вересня. Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків. Раніше не одне покоління глухих людей могло лише мріяти про те, що допомога перекладача надаватиметься цілодобово і, вважай, лише за одним натиском кнопки. Нині завдяки сучасним технологіям ці мрії стали реальністю. 

Жестову мову знають одиниці, але як допомогти людині, яка потребує, але не може пояснити словами? Тож тут на допомогу приходить відеозв'язок з онлайн-перекладачем. Щоб скористатися послугою достатньо смартфона, ноутбука чи планшета. 

Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ

- Раніше, коли не було техніки та телефонів, було дуже складно. Ми мали йти в товариство глухих, домовлятися з перекладачем. За один день перекладач не міг вирішити проблеми багатьох людей. А от зараз...я прийшов кудись в кабінет, мені потрібно вирішити проблему, а зараз все швидше і немає затрати часу. 

В Україні ця корисна послуга під назвою «Сервіс УТОГ» створена відділом зв’язків з громадськістю виконавчого апарату ЦП УТОГ, а послуги членам УТОГ надають штатні перекладачі організацій УТОГ. Від комерційних служб, які також надають подібну допомогу,відрізняє те, що послуги перекладу надаються всім, хто звернувся, безкоштовно. 

Проблем у глухих людей багато, навіть в побуті. Складно замовити якусь послугу чи сплатити за комунальні рахунки, а в період карантину це стало більш помітним. 

Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ

- І це ще ускладнило. Адже всі почали ходити в масках, а для глухих це велика проблема. Вони намагаються читати з губ та артикуляції, а от ці губи закриті. І ось це велика проблема. І коли розпочалася ця епідемія коронавірусу, все зачинено, тож лише завдячуючи послузі Сервіс-УТОГ глухі люди змогли щось вирішувати. 

Така ж послуга є і в центрі надання адміністративних послуг Полтавської міської ради. Тільки приходить людина, яка потребує перекладача жестової мови, її відразу з'єднують. Тож не варто турбуватися про заряд чи наявність смартфону. 

Голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко додав: хочуть ще зробити Wi-fi у лікарнях міста, щоб і там глухі люди змогли налагодити комунікацію з лікарями. Планів ще багато, але на цю мить радіють невеликому, але успіху з онлайн-перекладачем. 

Стрічка новин